Klub moderní historie

Klub moderní historie

Věděli jste, že ve škole funguje Klub moderní historie? Zajímá vás, kdo je členem? Kdy se schází? Proč se schází? Co tam dělají? Tak čtěte následující řádky...

Již od čtvrtka 12. září se schází skupinka studentů z tercie A a B a kvinty B. Naším cílem je seznámit se s tématem holokaustu a zmapovat osudy některých židovských rodin z Nymburka. Chtěli bychom se zapojit do několika projektů spojených s holokaustem. V nejbližší době budeme vysazovat žluté krokusy a na konci všeho bychom rádi přispěli k instalaci "kamenů zmizelých", stolpersteine, v Nymburce.

První představu o holokaustu jsme získali četbou knížek s tímto tématem, např. Hanin kufřík, Transport za věčnost, Hana, Osvětimská knihovnice a další. Seznámili jsme se s každodenním životem židů za protektorátu, se všemi zákazy a omezeními, které jim znepříjemňovaly život a pokusili jsme se vžít se do pocitů našich vrstevníků, kdy jsme psali dopis fiktivnímu kamarádovi, který měl to štěstí a dostal se do bezpečí.

Za krásného počasí jsme si udělali cyklovýlet na židovský hřbitov do Kovanic. Tam nás překvapilo, jak je hřbitov zarostlý.

Nyní se seznamujeme se sirem Nicolasem Wintonem, ale čekají nás také další exkurze a aktivity. 

 

Tonička

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 206
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.