Lyžák

Třetí LVVZ vyjel 17. ledna se začátečním počtem 38 žáků z tříd 7MA, 7MB a 3. A, ale nenechme se zmást, počet se  průběžně měnil. Hned ze začátku jsme zjistili, že není dostatek sněhu a rolba nejezdí celý úsek na který jsme zvyklí. Po příjezdu do Rokytnice nad Jizerou jsme dotáhli naše těžké tašky k rolbě, která na nás čekala u tunelu. Odtud to již byla klasika, tj. výšlap kopce, rozdělení pokojů, vybalení a večeře.

Byla sobota, sněhu bylo málo, ovšem lanovku na Lysou horu nám pustili, tím pádem se nám otevírali naděje na lepší zítřky. Po obědě běžky, no to byl zážitek, tolik pádů a modřin, i přesto zůstávala atmosféra srandy. Během volných chvil jsme měli plno karetních partií, pinpongu a aktivit.

V pondělí nám odpadly běžky, jak se říká, třetí den je přece jen kritický. Proto jsme  místo toho vyšli na nákup. Po odpočinku následuje námaha a to je v našem případě úterní celodenní výlet na běžkách. Vyšlo nám krásné počasí s neskutečný výhledem. Bohužel se od nás zároveň odpojil jeden z marodů. Středa byla stejná jako sobota a neděle jen s lepším lyžováním a dalším odjezdem nemocného. Zbytek se snažil viróze odolat, případně nevolnosti překonat, a to jak studenti tak i vedoucí p. Weissová a p. Mokrý, bohužel instruktorovi Raškovi se to nakonec nepodařilo a nemoc ho v závěru kurzu dohnala.

Ve čtvrtek jsme se rozdělili na dvě skupiny skialpy a klasiky. Skialpinisti měli těžký výšlap, který ale stál za ten nepřekonatelný výhled. Zbytek lyžoval a utužoval kolektiv.

Stravovali jsme se pod vedením šikovného Karla Palmy, od kterého nám celý týden moc chutnalo. Celý kurz nás velmi bavil a jsme rádi, že škola takové akce pořádá. Utužili jsme kolektiv a seznámili jsme se se spoustou nových lidí.

Ruferová T., 3A

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Saša Machov

16. červenec 1903

Narodil se Saša Machov (†…23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.