Okresní kolo v aerobiku dne 28. 3.

Ve středu 28. března se konalo v Nymburce v tělocvičně na zimním stadionu, pro nás úspěšné, okresní kolo soutěže v aerobiku pro základní a střední školy v kategorii dívek i chlapců. Gymnázium reprezentovalo celkem 7 studentek a studentů v kategorii IV středních škol a jedna studentka v kategorii III základních škol 8. a 9. třída.

Účastníci vždy cvičili v základním kole podle cvičitelky a porota průběžně hodnotila jejich dovednosti.  Do finálového kola potom byli vybráni nejlépe cvičící a po krátkém odpočinku tak nejúspěšnější odcvičili ještě finálové kolo. V letošním roce neobhajovala Nela Vohradská své vítězství, protože byla požádána organizátory, aby byla předcvičující pro základní kola v kategorii III a IV. Do finálových kol postoupili Karolína Rejmanová, Nikola Skopalíková, Vendula Mikešová v kategorii IV dívky, Emma Formánková v kategorii III dívky a Adolf Toman v kategorii IV chlapci. Adolf Toman absolvoval finálové cvičení hned v prvním kole, kde cvičení pro chlapeckou kategorii bylo zaměřeno na posilovací cvičení a Fitbox. O vítězství Adolfa nebylo pochyb už během cvičení a získal tak první medailové umístění pro gymnázium. Kategorie dívek III a IV měla společné finálové cvičení, takže soutěž vygradovala cvičením a vyhlašováním obou kategorií. V kategorii IV nakonec obsadila po velmi pěkném cvičení 2. místo Nikola Skopalíková a 3. místo Vendula Mikešová, ale ani ostatní děvčata se ve finále určitě neztratila. Stojí také za zmínku, že děvčata sklízela v soutěži i trenérské úspěchy, protože v mladších kategoriích nastupovala děvčata z jejich tréninkových skupin. Karolína Rejmanová tak získala jako trenérka jedno medailové umístění a Nela Vohradská se podílí na tréninku celkem pěti medailistek. Kromě už zmíněných se soutěže zúčastnily a velmi dobře si zacvičily ještě Barbora Motlová, Kristýna Vomelová. Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 41 %
Blaise Pascal 9 %

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.