Okresní kolo v aerobiku dne 28. 3.

Ve středu 28. března se konalo v Nymburce v tělocvičně na zimním stadionu, pro nás úspěšné, okresní kolo soutěže v aerobiku pro základní a střední školy v kategorii dívek i chlapců. Gymnázium reprezentovalo celkem 7 studentek a studentů v kategorii IV středních škol a jedna studentka v kategorii III základních škol 8. a 9. třída.

Účastníci vždy cvičili v základním kole podle cvičitelky a porota průběžně hodnotila jejich dovednosti.  Do finálového kola potom byli vybráni nejlépe cvičící a po krátkém odpočinku tak nejúspěšnější odcvičili ještě finálové kolo. V letošním roce neobhajovala Nela Vohradská své vítězství, protože byla požádána organizátory, aby byla předcvičující pro základní kola v kategorii III a IV. Do finálových kol postoupili Karolína Rejmanová, Nikola Skopalíková, Vendula Mikešová v kategorii IV dívky, Emma Formánková v kategorii III dívky a Adolf Toman v kategorii IV chlapci. Adolf Toman absolvoval finálové cvičení hned v prvním kole, kde cvičení pro chlapeckou kategorii bylo zaměřeno na posilovací cvičení a Fitbox. O vítězství Adolfa nebylo pochyb už během cvičení a získal tak první medailové umístění pro gymnázium. Kategorie dívek III a IV měla společné finálové cvičení, takže soutěž vygradovala cvičením a vyhlašováním obou kategorií. V kategorii IV nakonec obsadila po velmi pěkném cvičení 2. místo Nikola Skopalíková a 3. místo Vendula Mikešová, ale ani ostatní děvčata se ve finále určitě neztratila. Stojí také za zmínku, že děvčata sklízela v soutěži i trenérské úspěchy, protože v mladších kategoriích nastupovala děvčata z jejich tréninkových skupin. Karolína Rejmanová tak získala jako trenérka jedno medailové umístění a Nela Vohradská se podílí na tréninku celkem pěti medailistek. Kromě už zmíněných se soutěže zúčastnily a velmi dobře si zacvičily ještě Barbora Motlová, Kristýna Vomelová. Všem děkuji za úspěšnou reprezentaci školy.