Tour de France

Tour de France

V dubnu byla zrealizována poslední aktivita frankofonního klubu, nazvaná Tour de France. V roli lektorů vystoupili již zkušení lektoři – studenti 3TA. A opět posunuli laťku o hodně výš. Pro studenty francouzštiny připravili poznávací hru – cestu po francouzských památkách.

Anežka Šichtová, 3TA

Frankofonní klub na téma památky ve Francii naše třída připravovala pro polovinu primy, která se učí francouzštinu a pro studenty 6XA. Památky v Paříži nebyly povolené, což je podle mě dobře. Před uskutečněním aktivity jsme se celá třída scházeli a domlouvali jsme podrobnosti. Závěrečné přípravy proběhly jedno úterý, kdy byly přijímací zkoušky na gymnázium a my měli 5 hodin francouzštiny. Dodělali jsme lístečky, pracovní listy, na kterých byly mapy a obrázky a doladili vše ostatní. Práce s primou nás všechny, myslím, bavila. Byli šikovní, snažili se, snad je to bavilo a určitě jim to i něco dalo. Pro naši polovinu - tedy skupinu pana profesora Kotyzy, to byla první taková akce a asi smím mluvit za všechny, když řeknu, že doufám, že nebyla poslední. Pro nás to bylo také přínosné a zejména někteří z nás si možná uvědomili, co vlastně musí někdy učitel vytrpět.

Alžběta Šichtová, 1PA

Tématem další aktivity frankofonního klubu byly památky ve Francii. Při této hodině jsme se naučili nová slovíčka, která se nám budou hodit na druhý stupeň gymnázia - na dějepis ve francouzštině. Aktivita spočívala v tom, že jsme četli, přiřazovali obrázky k textům a posléze jsme určovali, kde na mapě se dané památky nacházejí. Mně osobně se tento frankofonní klub líbil nejvíce ze tří, které jsme absolvovali. Myslím, že v naší třídě to mělo úspěch a všechny to bavilo, za což si zaslouží velký dík všichni z tercie, co pro nás frankofonní klub připravovali.

Všem účastníkům patří velké poděkování za aktivní přístup, kterým vytvořili příjemnou atmosféru na závěr frankofonního klubu v tomto roce.

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!