Večerní orientační běh a pozvánka na orientační běh v Poděbradech 16.12.

Večerní orientační běh a pozvánka na orientační běh v Poděbradech 16.12.

V předvánočním období se, na Ostrově v Nymburce, pořádal 17. ročník již tradičního školního  Večerního orientačního běhu. Hlavní organizátorkou celé akce byla p. prof. Eva Svěcená spolu s celkem 9 studenty vyššího ročníku gymnázia. Po letech závod proběhl v opravdových zimních podmínkách se sněhem na trati.

Již v 16 hodin se v pořadatelském hlavním stanu v restauraci Na Žofíně na Zálabí začali scházet první závodníci. Nejprve byli obeznámeni s pravidly orientačního běhu a obdrželi průkazky a popisy kontrol. Později, před 17 hodinou, se již za tmy vyrazilo ven. Závodníci se seřadili na start a v 17:00 obdrželi mapy závodu a rozběhli se do prostoru Ostrova, čímž závod oficiálně začal. Limit závodu byl určen na 60 minut. Mezitím, co závodníci po Ostrově hledali kontrolní body, se za nimi vydali do areálu naši organizátoři, včetně fotografa, aby závod kontrolovali a po cestě i nafotili nějaké momentky závodníků přímo v akci.

Výrazně před vypršením  limitu začaly dobíhat první dvojice do cíle. Nejrychlejšími byli žáci ze 6XA, Matyáš Kubečka a Michal Terš s úžasným časem 48 minut a 11 sekund. Ti se ale i přes nejrychlejší čas a plný počet body neumístili na 1. místě, a to proto, že u tří kontrol byly náhodně ukryty sladké odměny, které, když závodníci nalezli a donesli je s sebou až do cíle, získali body navíc (2l kofola +5b, Toblerone +3b, kokos+3b). Po doběhu všech závodních dvojic a zapsání jejich časů, organizátoři i s pomocí závodníku posbírali orienťácké lampiony a šlo se zpět do tepla na Žofín. Zde organizátoři podle získaných bodů a času doběhu připravili výsledky aby kolem 19 hodin proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. Kromě cen za výsledky v závodech se ještě předávali ceny losované.

Na prvním místě se tedy nakonec umístila dvojice žáků z 2.A, Jakub Malík a Vít Šesták s 63 body. Na druhém místě dvojice profesorů našeho gymnázia, Vladimíra Martínková a Marek Raja s 61 body. A na třetím místě se umístila již zmiňovaná dvojice Matyáš Kubečka a Michal Terš ze 6XA, která měla nejrychlejší čas, ale získaných 58 bodů.

Jsme rádi, že se zúčastnila i dvojice absolventů, Vojta Ševčík a Vítek Uhlíř, kteří skončili nakonec na 4. místě, stejně tak jsme rádí, že několik dvojic sebralo odvahu a vyběhlo  poprvé získávat zkušenosti s orientačním během.

Velké poděkování patří organizátorům za přípravu závodu v letošním roce jmenovitě - z kvinty B Adéla Boubínová, Emnet Dagne a Tereza Zelenková, z 2.A Max Jelínek, Marc Ledroit, jakub Najman, Richard Pavlíček a ze 4.A Martin Jančík a Pavel Roskovec.

 

                                       sepsali Max Jelínek, Jakub Najman a Eva Svěcená

 


Pro ty které orientační běh zaujal, můžou vyzkoušet své orientační schopnosti v Poděbradech. 

Pozvánka pro zájemce o orientační běh - v Poděbradech se koná v sobotu 16.prosince v 17-18:30 vánoční orientační běh. Informace na stránkách

 

 

 

Zdroj: https://www.behejpodebrady.cz/vanocni/
Ke stažení
ikonavýsledky závodu

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.