Debateři z Nymburka v Ostravě, bo tu byl turnaj!

Debateři z Nymburka v Ostravě, bo tu byl turnaj!

S časem adventu se většina lidí už soustředí na blížící se vánoční svátky. Jednou z výjimek jsou debatéři z celé České republiky, kteří se sjeli do Ostravy na Druhý kvalifikační turnaj Debatní ligy. Svou výpravu zde měl i nymburský debatní klub, a to ve složení Zuzana Klazarová (3TA), Tadeáš Brablc (4KB), Matěj Piller (4A).

 

Jako snad na každém turnaji Debatní ligy, se soutěžící zúčastnili pěti debat. Dvakrát se debatovalo na oficiální podzimní tezi (Měli bychom zavést 100% dědickou daň), další dvě debaty byly tzv. nepřipravené (oby týmy se znění teze dozví hodinu před debatou, stejný mají i čas na přípravu), a to na teze z okruhu menšiny. Poslední byla nepřipravená debata s losem teze i strany. 

Našemu týmu “Le debute” se podařilo dosáhnout dvou vítězství a tří proher, přičemž ve dvou případech se podařilo dosáhnout nepřesvědčivého výsledku debaty. Celkově jsme se umístili na 15.místě z 27 soutěžních týmů s 8 balloty a 37 body. V Debatní lize se teď nacházíme na 10.místě. Současné výsledky nejsou konečné, jelikož s nimi může ještě zamíchat březnový turnaj. 

Kromě samotného debatování jsme také museli přežít podmínky jiného regionu. I přes páteční chladný večer a sobotní ranní sněžení, či co to bylo, jsme jinak měli “haluz” na nedělní většinově slunečný den, a také ovzduší nebylo nijak nepříjemné. Večerní volný čas jsme pak využili k hraní deskových a společenských her, při nichž jsme se rozhodně nenudili. 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Martin Fér

Mgr. Martin Fér (*1974), evangelický farář, senior Poděbradského seniorátu Českobratrské církve evangelické a autor portálu biblehrou.cz, absolvoval v roce 1993.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.