Nymburští debatéři zabodovali v Přerově!

Nymburští debatéři zabodovali v Přerově!

V rámci 3. kvalifikačního turnaje Debatní ligy (DL) v Přerově na Moravě reprezentovalo nymburské Gymnázium trio týmů. Tým TOGO (J. Sladký, D. Gromada a M. Jecha), tým Per Elequens (M. Dolečková, V. Kučera a M. Vlčková) a tým ERGO (V. Urban, K. Kutnarová a J. Scholzová a T. Uhlíř, hostující z gymnázia Open Gate). A jak se jim vedlo?

 

 

Během turnaje čekaly na debatéry dvě připravené teze, a to „Každý národ by měl mít právo na sebeurčení“ a „Rozvojová pomoc by měla být vázána na dodržování lidských práv“ a teze, kterou museli studenti připravit přímo na místě v rámci „impromtu“ kola turnaje.

 

V konkurenci debatérů z gymnázií Open Gate, PORG, pražských gymnázií, Přerova, Kojetína, Olomouce, Českého Těšína a Brna si nymburští vedli na výbornou.

 

Tým TOGO nakonec zvítězil jednoznačně ve 4 debatách, když svou jedinou prohru utržil nepřesvědčivým způsobem od domácího týmu, který nakonec turnaj vyhrál (byť v součtu bodů rozhodčích ze všech debat přerovští na nymburské nestačili).

 

Debatéři z týmu Ergo si vedli nadmíru dobře. Tým tvořený mladými debatéry z kvint doplněný o své vrstevníky, hostující z Gymnázia Open Gate, všechny na turnaji překvapil. Zvítězil v debatách na obě oficiální teze. Daň z nezkušenosti pak zaplatili v rámci nepřipravené debaty, kdy proti mnohem zkušenějším debatérům byli bez šance. To byla škoda, protože jinak mohli uvažovat o celkovém vítězství. Na to si však zatím ještě počkají, ač každopádně získali cennou zkušenost a motivaci do další debatní práce.

 

A nymburští reprezentanti v týmu Per Elequens zvítězili ve třech debatách, když ve třetím kole, v nepřipravené debatě, nestačili na své kamarády z týmu TOGO a kolo předtím na tým z PORG, byť byli poraženi nepřesvědčivě.

 

A v celkovém výsledku? V součtu pěti kol skončil tým TOGO druhý, tým ERGO třetí a Per Elequens pátí. Nejlepším řečníkem turnaje se stal Jakub Sladký, druhým v pořadí pak byl Daniel Gromada. V první desítce se umístila i M. Dolečková (7. místo) a na děleném 12. místě skončili Václav Kučera a Martin Jecha.

 

Dobrou zprávou je i to, že všechny tři zúčastněné týmy potvrdily podzimní výsledky a zajistily si kvalifikaci na květnový Finálový turnaj Debatní ligy. V rámci soutěže Debatní pohár pak své průběžné vedení udržel tým Per Elequens. Třetí je průběžně tým TOGO následován týmem ERGO.

 

Další turnaj čeká nymburské debatéry o víkendu 23. - 25. března v Letohradu.

 

Podrobné výsledky a statistiky najdete jako vždy v databázi Greybox.

Aktuální informace

07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
24.02.2023

Byť je to již měsíc, co studenti 8OB odstartovali první ples sezóny, není na škodu si tyto hezké a slavnostní momenty připomenout.

V sobotu 28. ledna 2023 vyvrcholily téměř půlroční přípravy na tuto velkolepou akci. Smlouvy, termíny, sponzoři, nástupy, hudba, pozvánky, vstupenky… To všechno se chystá s velkým předstihem a obrovské úsilí a energie se následně vrací ve vlastním programu plesu.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.