Turnaj v Liberci aneb úspěch nymburských debatérů!

Turnaj v Liberci aneb úspěch nymburských debatérů!

Nymburští debatéři začali novou soutěžní sezónu na turnaji v městě pod Ještědem. A byl to začátek, jak se patří...

Kromě ostřílených, léty a množstvím debat již prověřených členů týmu TOGO (D. Gromada, G. Horynová, J. Sladký) se turnaje zúčastnil i tým Per Elequens (V. Kučera, M. Dolečková a M. Jecha), který vloni sbíral cenné zkušenosti. A také na turnaj zavítali první z řady noviců Debatního klubu, tým ERGO (K. Horáčková, V. Urban, O. Veselý a M. Vlčková), pro které byl turnaj v Liberci první velkou zkušeností po krátkém seznamování se s debatováním. 

Na turnaji se debatovalo o tezi "ČR by měla lépe chránit oběti domácího násilí" a "ČR by měla přjmout euro co nejdříve". Během pátečního odpoledne a večera došlo k zahájení sedmnácté sezony Debatní ligy a v sobotu se již debatní maraton rozběhl nanovo. Zkušení borci týmu TOGO potvrzovali svou léty prověřenou kvalitu a nasbírané zkušenosti a během pěti sobotních a nedělních debat získali plný počet vítězství, když na turnaji v Liberci nenašli v konkurenci týmů z pražských gymnázií, OPEN GATE, Přerova, Olomouce, Liberce a dalších, ani jednoho přemožitele. Tým Per Elequens ukázal svůj potenciál, když během pěti kol byl přeargumentován pouze jedním jediným týmem, skvělý výsledek a velký příslib pro kvalifikaci do finálového turnaje.

 Pozornost si ale zaslouží začínající tým ERGO a jeho členové. Ti zaplatili v prvních debatách tradiční nováčkovskou daň z nezkušenosti, ale debatovali statečně a se ctí. Svou vytrvalost a snahu učit se i za pochodu však ale nakonec zúročili! Ve čtvrtém kole přišlo první vítězství, které osladilo sobotní debatní den! ERGO dokázalo svým výkonem předčit zkušené debatéry z tradiční debatní bašty - Gymnázia Olomouc-Hejčín, a připsali si cenné a zasloužené dílčí vavříny. V neděli pak naše nováčky i ostatní debatéry čekala nepřipravená debata (to znamená, že téma se debatéři dozvěděli těsně před začátkem debaty a museli tak tedy improvizovat a prokázat své schopnosti o to víc). Týmu bylo určeno téma "Držení střelných zbraní soukromými osobami by mělo být zakázáno" a navíc ještě role negujícího týmu. Ale naladěni večerním úspěchem prokázali členové týmu ERGO velkou chuť a snahu a dotáhli i tuto debatu proti brněnským do vítězného konce! Tedy bilance 2 výhry z pěti debat je pro zcela začínající debatéry obrovským úspěchem a příslibem do budoucna! Samozřejmě, výsledky těší, ale nejsou tím nejdůležitějším, tím je to, co studenti díky debatě získali, jaké zkušenosti nasbírali a co nového se naučili... 

A teď malý sumář úspěšného nymburského snažení (účastnilo se 16 týmů a 60 debatérů):

Mezi týmy:

1. místo: tým TOGO, 5 výher

3. místo: tým Per Elequens, 4 výhry

8. místo: tým ERGO, 2 výhry

 

Mezi jednotlivci:

1. místo: Václav Kučera

2. místo: Jakub Sladký

3. místo: Martina Dolečková

4. místo: Gabriela Horynová

5. místo: Daniel Gromada

 

 

Další turnaj čeká nymburské debatéry ve dnech 25.-27. listopadu v České Třebové.

 

Máte-li zájem vyzkoušet si, co to je debatování či se chcete zapojit, tak neváhejte! Každé úterý od 14:10 v učebně 73 či 74 se konají schůzky DK.

 

P.S.: Oficiální fotografická příloha bude v nejbližších dnech doplněna...

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.