Velké zasedání Studentského parlamentu

Tradiční velké volební zasedání Studentského parlamentu připadlo tentokrát na středu 29. září. Hlavním tématem zasedání byly volby do Hlavy Studentského parlamentu a vedlejších funkcí. Do některých funkcí parlamentu se vzhledem k malému počtu kandidátů ani volby konat nemusely, o jiné funkce se však svedl poměrně vyrovnaný boj s těsným výsledkem.

Aktualizované složení Studentského parlamentu (Informace o složení studentského parlamentu a jeho aktivitách budou i na dvou nástěnkách umístěných ve druhém patře mezi učebnami č. 68 a č. 67.)

Ve stručnosti bych ještě chtěl připomenout, co obnáší Studentský parlament na našem gymnáziu:

Jedná se o dobrovolnou studentskou organizaci, která vznikla především pro zintenzivnění komunikace mezi studenty a vedením školy a jako prostředek pro hájení zájmů a připomínek studentů. Na studentský parlament se můžete obrátit s téměř jakýmkoli problémem, avšak nezaručujeme, že se problém vždy vyřeší, nebo se jím bude studentský parlament nějak vážně zabývat. I přesto si však myslím, že je o daném problému vždy dobré alespoň vědět, takže se určitě nebojte obrátit na parlament i s třeba na první pohled vypadající banalitou.

V případě jakéhokoli podnětu byste se měli nejprve obrátit na svého třídního zástupce, avšak požádat o pomoc kohokoli ze studentského parlamentu (kontakt se studenty "SR") je také možné.

Přejeme nám všem poklidný a úspěšný školní rok 2021/2022.

Studentský parlament

plk. Jaroslav Čermák

Plk. letectva i. m. Jaroslav Čermák (27. 4. 1917-4. 6. 1943), pilot 310. a 313. stíhací perutě RAF, absolvoval v roce 1937.

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.