Návštěva z BFC u nás ve škole

Návštěva z BFC u nás ve škole

V úterý 24.10. naše gymnázium navštívila čtyřčlenná delegace, která přicestovala z trochu zvláštně znějícího místa - BFC. Pod touto zkratkou se ovšem skrývá francouzský region Bourgogne-Franche-Comté.

Ten je partnerským regionem Středočeského kraje, který nám návštěvu zprostředkoval. V její sestavě byli zástupci Académie Dijon a Besançon (obdoba školských úřadů v ČR) spolu se zástupcem Francouzského institutu v Praze. Delegace navštívila gymnázium v rámci své návštěvy Středočeského kraje, kde projednává další spolupráci partnerských regionů. Kromě jednání s vedením školy, kde jsme probírali vzdělávací systémy ČR a Francie, ale i naše francouzštinářské aktivity - zkoušky DELF, spolupráci s IFP na různých soutěžích a projektech, spolupráci s partnerskou školou v Louhans, účast našich studentů v programech Rok ve Francii a České sekce, zavítali i do hodin FRJ v kvintě a sextě a debatovali se studenty. 

Témat k diskuzi byl dostatek a je velmi pravděpodobné, že i díky této návštěvě budou mít naši francouzštináři dveře do Francie a frankofonního světa nadále otevřené. 

 

 

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.