Raný středověk? Žádná nuda v kvintě A.

Raný středověk? Žádná nuda v kvintě A.

Kvinta A končí své studium dějepisu v letošním roce klasicky někde v období raného středověku. Pro historika rozhodně zajímavé téma, kde může kombinovat hmotné a písemné prameny, ale méně zajímavé pro studenty v měsíci červnu.

Přesto se letošní kvintě A podařilo tímto tématem proplout elegantně. Studenti si totiž vyrobili vlastní společenské hry právě s námětem raného středověku. A kromě výroby a prezentace došlo v poslední hodině dějepisu v tomto školním roce i k jejich vyzkoušení. 

Tvořivost třídy byla velká a proto mezi výtvory bylo možné spatřit variace na monopoly, na hry typu Carcassonne, ale třeba i karetní hru Bang. Jedna skupina dokonce vytvořila herní figurky na 3D tiskárně. Největší zájem však vzbudila promyšlená strategická hra, kde zodpovídáním otázek hráči obsazují území v raně středověké Evropě. Bohužel jedna vyučovací hodina na ní nestačila.

Vzhledem k tomu, že studenti mají před sebou ještě dva roku dějepisu, bude zajímavé sledovat, jaké další produkty v této třídě vzniknou.