Sprachkurs: Besuch im Goethe-Institut in Prag

Sprachkurs: Besuch im Goethe-Institut in Prag

Dne 22. 6. 2023 jsme my němčináři z 1PA a 2SA vyrazili s paní profesorkou Plechlovou a Haníkovou do Goethe-Institutu v Praze. Zpestření nás čekalo hned v Nymburce, jelikož jsme díky mimořádné události na trati nevěděli, jestli se vůbec do Prahy dostaneme. Nakonec jsme dorazili včas.

Dozvěděli jsme se, k čemu Institut slouží a proč se tato budova jmenuje po spisovateli Goethe. Rozdělili jsme se do skupin, v nichž jsme plnili úkoly na tabletech. Úkoly se vztahovaly vždy k nějaké části knihovny. Za každou správně zodpovězenou otázku jsme dostali 100 bodů, ale jelikož bylo zadání v němčině, tak to nebylo tak snadné, ale zvládli jsme to. Jedním z úkolů bylo například vyfotit se s výhledem na Pražský hrad. Nakonec měla být vyhodnocena nejlepší skupina, ale díky spadlé síti to bohužel nešlo.

Na zpáteční cestu jsme se na nádraží vydali pěšky a  zastavili se na oběd a zmrzlinu. Po slunečném dni nás čekala už jen příjemně chladná cesta vlakem.

Při spolupráci ve skupinách jsme se poznali se spolužáky z jiné třídy a naučili jsme se, jak se zorientovat v německém textu s minimem známých slov.

 

Anna Blažková, 2SA

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.