ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

Dne 14. 9. 2015 jela 1PB ve složení 30 dětí, 3 profesorky - Stránská, Poprová, Haníková a 2 lektoři - Anežka a Michal na adaptační kurz na chatu Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou. Hned po příjezdu jsme šli asi necelý 1 km do kopce.

Po ubytování nás čekala naše první túra na Huťské vodopády a Dvoračky. Paní kuchařka nám mezitím připravila výbornou rajskou omáčku s knedlíkem. Naši lektoři Anežka a Michal si pro nás připravili týdenní hru s názvem Hunger Games (Hladové Hry). Poté, co nám řekli téma, jsme se rozdělili do týmů po 5-6 členech. V těchto týmech jsme byli celý týden. Blížila se desátá hodina, lektoři ukončili svůj program a my jsme šli spát.

Druhý den v úterý jsme v 7.30 vstali a měli ranní rozcvičku. Za chvíli byla snídaně, ke které jsme měli jako každý den ovesnou kaši. Po snídani byly hodiny výtvarné a hudební výchovy, každá 90 min. Když jsme ukončili hodiny, tak nás po obědě  čekal druhý výlet. Jeli jsme autobusem do Muzea zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou. Tam nás čekala exkurze. Potom  jsme šli pěšky asi 7 km zpět na chatu. Po příchodu byla opět výborná večeře, nějaké hry a rovnou spát.

Ve středu v poledne jsme jeli do harrachovské sklárny. Potom jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Čertovu horu. Na hoře jsme hráli hru demonstranti vs. policajti. Občerstvili jsme se borůvkami a vyrazili pěšky zpět na chatu. Dali jsme si večeři a šli spát.

Ve čtvrtek ráno hned po snídani jsme se vydali na celodenní výlet  k prameni Labe. Na Dvoračkách jsme si udělali malou přestávku a zase pokračovali dál. Další přestávka byla u Růženčiny zahrádky. Když jsme došli k Labi, zjistili jsme, že koryto bylo vyschlé. No a tak jsme pokračovali dál. Další zastávka byla u Vosecké boudy, bylo to asi 500 m od Polska, tak kdo chtěl, mohl se tam jít podívat. Kolem páté odpoledne jsme došli zpět  na chatu. Dali si večeři a poté byla diskotéka. Večerka se posunula až na 23:00 hodin. Kdo chtěl, mohl jít spát dříve.

V pátek ráno  jsme měli rozcvičku na téma Hunger Games, měli jsme vyběhnout pahorek a nahoře byly sladkosti, kdo seběhnul první dolů, dostal speciální odměnu. Když doběhl poslední, vydali jsme se na snídani. Po snídani jsme něco pobalili a šli na hudební a výtvarnou výchovu. Potom jsme uklízeli a balili. Šli jsme  ještě na poslední oběd a jeli domů.

                            Vypracovala: Peková a Šafrová 1PB

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.