ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

ADAPTAČNÍ KURZ 1.PB

Dne 14. 9. 2015 jela 1PB ve složení 30 dětí, 3 profesorky - Stránská, Poprová, Haníková a 2 lektoři - Anežka a Michal na adaptační kurz na chatu Gymnázia Nymburk v Rokytnici nad Jizerou. Hned po příjezdu jsme šli asi necelý 1 km do kopce.

Po ubytování nás čekala naše první túra na Huťské vodopády a Dvoračky. Paní kuchařka nám mezitím připravila výbornou rajskou omáčku s knedlíkem. Naši lektoři Anežka a Michal si pro nás připravili týdenní hru s názvem Hunger Games (Hladové Hry). Poté, co nám řekli téma, jsme se rozdělili do týmů po 5-6 členech. V těchto týmech jsme byli celý týden. Blížila se desátá hodina, lektoři ukončili svůj program a my jsme šli spát.

Druhý den v úterý jsme v 7.30 vstali a měli ranní rozcvičku. Za chvíli byla snídaně, ke které jsme měli jako každý den ovesnou kaši. Po snídani byly hodiny výtvarné a hudební výchovy, každá 90 min. Když jsme ukončili hodiny, tak nás po obědě  čekal druhý výlet. Jeli jsme autobusem do Muzea zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou. Tam nás čekala exkurze. Potom  jsme šli pěšky asi 7 km zpět na chatu. Po příchodu byla opět výborná večeře, nějaké hry a rovnou spát.

Ve středu v poledne jsme jeli do harrachovské sklárny. Potom jsme šli na lanovku, která nás vyvezla na Čertovu horu. Na hoře jsme hráli hru demonstranti vs. policajti. Občerstvili jsme se borůvkami a vyrazili pěšky zpět na chatu. Dali jsme si večeři a šli spát.

Ve čtvrtek ráno hned po snídani jsme se vydali na celodenní výlet  k prameni Labe. Na Dvoračkách jsme si udělali malou přestávku a zase pokračovali dál. Další přestávka byla u Růženčiny zahrádky. Když jsme došli k Labi, zjistili jsme, že koryto bylo vyschlé. No a tak jsme pokračovali dál. Další zastávka byla u Vosecké boudy, bylo to asi 500 m od Polska, tak kdo chtěl, mohl se tam jít podívat. Kolem páté odpoledne jsme došli zpět  na chatu. Dali si večeři a poté byla diskotéka. Večerka se posunula až na 23:00 hodin. Kdo chtěl, mohl jít spát dříve.

V pátek ráno  jsme měli rozcvičku na téma Hunger Games, měli jsme vyběhnout pahorek a nahoře byly sladkosti, kdo seběhnul první dolů, dostal speciální odměnu. Když doběhl poslední, vydali jsme se na snídani. Po snídani jsme něco pobalili a šli na hudební a výtvarnou výchovu. Potom jsme uklízeli a balili. Šli jsme  ještě na poslední oběd a jeli domů.

                            Vypracovala: Peková a Šafrová 1PB

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!