Exkurze k Pražskému Jezulátku I

17.10.2019
Exkurze k Pražskému Jezulátku I

Dne 17. 10. 2019 jsme se (třída 2SA s p. prof. Plechlovou a s p. prof. Horynovou) vypravili k Pražskému Jezulátku.

Ráno jsme jeli vlakem z Nymburka v 8:06 na Masarykovo nádraží a odsud tramvají před kostel Panny Marie Vítězné, kde na nás čekal zábavný program, kterým nás provedly 2 instruktorky.
Nejdříve jsme si odložili věci a odpověděli jsme na 3 otázky, jestli jsme byli někdy v kostele, co nás v kostele překvapilo a co od dneška čekáme. Poté jsme vstoupili do kostela a rozdělili jsme se do
5 skupin. Každá skupina dostala pracovní list, na kterém byly 4 otázky. Témata byla: baroko, materiál,světla a barvy, lidé, současnost. Měli jsme 15 minut na to, abychom ten papír vypracovali a pak jsme
to odprezentovali mezi turisty uprostřed kostela. Následně jsme si popovídali s řeholníkem, který tam v klášteře žije. Měli jsme možnost sezeptat na několik otázek. Když odešel, šli jsme dolů do katakomb, kde se nacházejí rakve s mumifikovanými těly. Došli jsme až na konec katakomb a tam nám položili otázku, v čem je náš potenciál. Každý si vzal svíčku, zapálil ji a šli jsme zpátky na začátek katakomb. Každý řekl svůj potenciál a zapíchl svíčku do písku. Vrátili jsme se, zeptali se nás, jak jsme si to užili a šli jsme na tramvaj. Do Nymburka jsme vlakem přijeli v 13:49.

Myslím, že jsme si to všichni užili!!!

Jan Kopsa sekunda A

Dne 17.10. se třída sekunda A vydala na výlet do Prahy. V plánu byla prohlídka kostela Panny Marie Vítězné, kde se nachází Pražské Jezulátko. Nebyla to však obyčejná prohlídka, jak ji známe.

Paní průvodkyně nám připravily velmi zajímavý program. Jako první jsme se ve skupinkách snažili vyřešit záhady kostela. Na konci této aktivity jsme zjistili, že jsme se s kostelem dostatečně seznámili. Následně nás čekal řeholník, kterého jsme se ptali na otázky ohledně jeho života. Akce vyvrcholila prohlídkou kostelní krypty.

Celý výlet byl od našich profesorek nádherně navržen, protože se budeme o náboženství učit v průběhu tohoto školního roku.

Lucie Pozlerová 2SA

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.