Francouzský jazykový kurz - den první

Francouzský jazykový kurz - den první

V pátek 20. 6. začal pro studenty FRJ z primy A a sekundy A jazykový kurz. Letos se odehrává ve škole. První den navštívili studenti Francouzskou alianci v Pardubicích. Po víkendu je ještě čeká prohlídka Nymburka v roli francouzského turisty nebo videokonference na Skypu. Jak první den viděli sami studenti, se můžete dočíst v následujících článcích, které vznikaly tentokrát přímo během exkurze na iPodech.

Dne 20. června jsme se vydali s panem profesorem Kotyzou na exkurzi do Pardubic. Nejprve jsme se shromáždili před třídou a řekli si nějaké informace, rozdělili se do skupin a dostali tablety (ne léky, ale iPody) Poté jsme vyrazili vlakem do Kolína. Tam jsme asi 10 minut čekali na rychlík, kterým jsme pokračovali až do Pardubic. Po příjezdu jsme se vydali na Francouzskou alianci, kde nás usadili do třídy a řekli nám něco o ní. Psali jsme test a někteří z nás dostali novou šálu, za dobrý výsledek testu. Také nám ukázali knihovnu. Nakonec jsme se vydali na cestu zpět.

Jana Křivánková, Gábina Hladká, Lucka Procházková, Pavel Tlapák

Ce matin nous descendons de l´école. Nous faisons des groupes par 5 personnes. Puis nous prenons un train à Pardubice. A Pardubice nous visitons l’Alliance française et sa médiathèque. Nos groupes et la lectrice de l’Alliance regardons les livres, CD et DVD de la médiathèque. Nous jouons aussi un jeu. C’est super. Après nous retournons à la gare et maintenant nous allons à Nymburk.

Bára Bičáková, Vanesa Jeníková, Kateřina Remešová, Ema Osifová

Il y a Sabina, Betka, Matej et Michal. Nous allons à Pardubice. Nous visitons l’Alliance française. Nous avons une présentation en français sur l’Alliance. Nous parlons français et écoutons un prof français. Nous visitons la bibliothèque. Nous lisons des livres français. Nous retournons à Nymburk.

Dnes jsme vyrazili do Pardubic, abychom navštívili Francouzskou alianci. Jely třídy Sekunda A a Prima A. Přestupovali jsme v Kolíně. Poté, co jsme dorazili do Pardubic, došli jsme do budovy, kde Francouzská aliance sídlí. Uvítala nás paní, která nám později představila fungování Aliance. Ukázala nám prezentaci a šli jsme se podívat do francouzské knihovny, kde jsme četli francouzské knížky. Potom jsme se vrátili  do Nymburka.

Sabina Němcová, Bety Zavadilová, Matěj Zikmunda, Michal Zoubek

Ráno jsme se sešli ve škole společně s francouzštináři z primy A. Utvořili jsme skupiny po čtyřech. Vymysleli jméno skupiny a rozdělili si jednotlivé funkce. Dostali jsme tablety na focení a slovníky a vyrazili do Pardubic. Tam jsme došli na náměstí, kde sídlí instituce Alliance françaiseJ Čekala nás prezentace o jejich škole se sympatickou Clémence. Ptala se nás na různé otázky a poté jsme vyplnili malý kvíz o ceny. Shlédli jsme také jejich knihovnu, která má přes 3 000 knih. Výlet se vydařil, nikdo se neztratil a doufáme, že si ho někdy zopakujeme.

Do Hai Anh, Krystýna Vojtová, Bára Kolářová, Jakub Mlejnek

20. června jsme se my, žáci primy a sekundy, vydali do Pardubic, kam jsme jeli na Francouzskou alianci. Naší cestu jsme začali ve škole, kde jsme se rozdělili do několika skupin a poté jsme vyrazili. Když jsme přijeli do Pardubic, šli jsme na alianci, kde jsme se dozvěděli pár novinek o francouzské kultuře. Dozvěděli jsme se o tom, kde všude se dá domluvit francouzsky nebo o knihovně s francouzskou literaturou.

Aujourd’hui, nous, les étudiants de prima et sekunda, nous allons à Pardubice à l’Alliance française. Notre journée commence à l’école. Nous prenons le train. Nous visitons l’alliance et nous écoutons des informations de la culture française. Après la présentation nous allons aussi à la bibliothèque française.

Lukáš Jančík, Dominik Filip, Anežka Jislová, Marek Antoš

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Pavel Snítilý

Mgr. Pavel Snítilý, archeolog, zástupce ředitele a dokumentátor Městského muzea v Čelákovicích, který mj. stál v roce 2016 u výjimečného nálezu unikátního bohatě zdobeného meče velmožů starého přes jedno milénium, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1994.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.