Stáž Erasmus+ ve Francii

Stáž Erasmus+ ve Francii

Díky programu Erasmus+, do kterého se naše škola zapojila, jsem mohl minulý týden strávit v malém východofrancouzském městečku Louhans. Nešlo ani tak o město, jako spíš o tamní Lycée Henri Vincenot, tedy o školu, se kterou již dva roky spolupracujeme, a na které studují i naši dva studenti v rámci programu “Rok v Burgundsku”.

Cílem mého pobytu bylo navštívit hodiny dějepisu, respektive humanitních předmětů a pozorovat výuku (tzv. stínovat francouzského učitele), sdílet s francouzskými kolegy zkušenosti, načerpat inspiraci do hodin naší Evropské jazykové sekce, tj. dějepisu ve FRJ, a v neposlední řadě prohloubit spolupráci obou škol směrem ke studentským výměnám. Jako bonus se k tomu přidala možnost vidět české studenty při jejich studiu a přípravě na maturitu.

Nyní, po skončení lze konstatovat, že stáž beze zbytku dané cíle naplnila. Pozorování francouzských hodin a diskuze s kolegy jsou příjemnou možností pro zamyšlení se nad vlastní prací a dodají nové nápady. Přijetí na škole v Louhans bylo velmi přátelské a potvrdilo, že toto gymnázium je velmi otevřené mezinárodním aktivitám. Díky tomu se podařilo rozplánovat i studentskou výměnu, která umožní nymburským gymnazistům do Louhans vyjet a zkusit si na týden být francouzským studentem.

Velmi příjemná byla i možnost vidět naše septimány Sáru Vandasovou a Jakuba Michala. Jejich zdejší pobyt je skutečně studiem se vším všudy, včetně rozvrhu od osmi do osmnácti hodin nebo náročných dizertací. Učitelé jsou s nimi spokojeni a oba patří mezi bezproblémové studenty.

Velký dík za můj pobyt patří jednak oběma školám, ale i pí. Drahotové a Osifové za administraci celého projektu.

PS Jakého přijetí se dostane českému učiteli na francouzské škole je nejlépe vidět zde http://www.lejsl.com/edition-bresse/2016/10/15/un-professeur-tcheque-en-bresse. Jen co přijedete, udělají s vámi rozhovor do novin:)

 

Aktuální informace

28.11.2020

V nabídce "Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrh od pondělí 30.11., kdy se do školy vrací ve střídavém režimu nižší gymnázium takto:

Celý článek
25.11.2020

Obědy je možno odebírat podle způsobu výuky takto:

  • při distanční výuce  - pouze odběr (take away)
  • při prezenční výuce - běžné stravování

Při obou způsobech je ale nutné stravu předem objednat v systému a DODRŽOVAT pravidla určená provozovatelem. Doba pro výdej obědů je od 11:00 do 14:00 hod.

 

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Svět v roce založení školy

Výstava nezávislých

20. březen 1903

Na výstavě Nezávislých v Paříži byla mj. vystavena i díla Henryho Matisse, Andrého Deraina, Maurice de Vlamincka aj. 

Nejčtenější

28.11.2020

V nabídce "Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrh od pondělí 30.11., kdy se do školy vrací ve střídavém režimu nižší gymnázium takto:

celý článek
26.11.2020

Milí příznivci vědy,

s potěšením Vám sdělujeme, že na Dvořákově gymnáziu v Kralupech opět pořádají Noc vědců. Letos, s ohledem na stoleté výročí od vzniku slova robot, si budete moci užít úžasný robotický večer. Tentokrát připravili napínavý ON-LINE program, ve kterém se přesunete nejen do budoucnosti, ale také do minulosti!

Kdy? 
Už v pátek 27. 11. 2020 od 17.00 do 22.00
Stačí se připojit na nocvedcu.dgkralupy.cz 

 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!