Zkoušky DELF a sympózium učitelů FRJ

Zkoušky DELF a sympózium učitelů FRJ

Ve čtvrtek 19.11. odstartoval na gymnáziu další ročník zkoušek z francouzského jazyka DELF. Hned první den se do souboje o mezinárodní certifikát pustili ti nejmladší - studenti sekundy A přihlášení na úroveň A1.

Přichystána na ně byla tzv. společná část zkoušek, tj. poslech, porozumění textu a písemná produkce. Po nich v pátek pokračovali terciáni a kvartáni na úrovni A2 ve stejném duchu a tento týden čeká písemná zkouška i zájemce z vyššího gymnázia na úrovních B1 a B2. Kromě toho je pro všechny úrovně ve čtvrtek a pátek rozplánována ústní část zkoušky. Nezbývá než studentům držet palce, aby v uvedených dnech získali svůj mezinárodně uznávaný diplom prokazující úroveň jejich znalostí francouzštiny, který je pak může provázet nejen v profesním životě, ale nově může pomoci i při maturitách.

Mezi zkouškami nelenili ani vyučující komise FRJ, kteří se o víkendu účastnili tradičního podzimního stekání učitelů francouzštiny v Poděbradech. Corinne Veisy a Pavel Kotyza vystoupili v rámci programu s příspěvky - Hry ve výuce francouzštiny a Dějepis ve francouzštině s metodou CLIL. Setkání s kolegy z jiných škol bylo příjemné a my jsme se mohli podělit o naše zkušenosti z francouzštinářských aktivit, kterých není nedostatek.

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu