ZOO Praha

19.04.2022
ZOO Praha

Ve dnech 19. a 20. 4. se studenti 2. ročníku a sext zúčastnili exkurze do zoologické zahrady v Praze. Níže si můžete přečíst jak jednotlivé exkurze probíhaly pohledem samotných studentů. 

Dne 19.4. se třída sexta B za doprovodu profesora Barančíka a profesora Hrstky vydala po dlouhé době na exkurzi a jako obvykle touto dobou bya pro sexty zvolena jako cíl Zoologická zahrada v Praze. Po našem příjezdu začala v 9 ráno komentovaná prohlídka na téma Vzácní a jedineční, která pojednávala o rolích zoologických zahrad v ochraně ohrožených druhů, a některé z nich jsme i navštívili, například Lemury kata nebo Tučňáky Humboldtovi. Po skončení komentované prohlídky jsme měli 3 hodiny volný čas na prozkoumávání zbytku ZOO na vlastní pěst a bylo toho skutečně mnoho k vidění. V blízkosti se nachází krásné pavilony, za zmínku stojí Sečuán-pavilon ptáků z podhůří Himaláje nebo Velemlokárium. Kdo si zaplatil za lanovku nebo si dal lehký výšlap do kopce, mohl vidět další části  ZOO, které rozhodně stály za to. Z této části bych vypíchnul hlavně pavilon hrochů nebo Afrika zblízka. Kolem 1. hodiny odpolední se nad námi přehnala malá přeháňka, mnozí z nás jí využili, aby se schovali do některé z místních restaurací a dali si něco k jídlu. Poté se znovu vyjasnilo a mohli jsme si tak doprohlédnout zbytek expozic a pavilonů, které jsme nestihli do té doby projít nebo se vrátit k těm, které se nám nejvíce líbily. Poté už byl čas se sejít u východu a opustit ZOO a my tak můžeme vzpomínat na krásnou a obohacující exkurzi.

 Tadeáš Brablc, 6XB
 
 

Dne 20.4. 2022 se třídy 6XA a 2A vydaly pod vedením prof. Barančíka, pí. prof. Svěcené a pí. prof. Švehlové na exkurzi do Pražské ZOO, největší a nejstarší ZOO v ČR. Studenti se již brzy ráno společně s dozorem setkali na hlavním nádraží v Nymburce a v 7:12 vyjeli vlakem směr Masarykovo nádraží. Po příjezdu do velkoměsta došlo k přesunu tramvají do Prahy-Holešovice, a odtud autobusem s přeplněnou kapacitou a nedostatkem kyslíku až před bránu samotné ZOO.

Autobus bohužel nabral při cestě jisté zpoždění kvůli komplikované dopravě, a tak se obě předem domluvené přednášky musely zkrátit o 15 obohacujících minut. Avšak díky rychlému rozhodování obou žáků sext i druháku netrvalo dlouho, než se všichni rozdělili do dvou skupin a již zmíněné přednášky mohly započít - jedna o etologii (chování zvířat) a druhá o ohrožených druzích. Průvodci během hodiny a čtvrt provedli obě skupiny zvlášť po specifických částech ZOO. Následně byly stanoveny 3 hodiny volného rozchodu. Někteří účastníci zamířili s kručícími žaludky rovnou k nejbližším restauracím, jiní, co se stihli najíst, se rozprchli po areálu, aby objevili jeho krásy a zajímavosti. Mezi ně patří například nespočet pavilonů (pavilon šelem, hrochů, goril, tučňáků,...), mnoho jednotlivých výběhů, pozoruhodných tematicky zaměřených expozic a občerstvení prakticky na každém rohu.

Po uplynutí oněch tří hodin naplněných novým poznáním a informacemi se třídy opět shledaly s profesory u hlavního vchodu do areálu a ve 13:45 odešly na autobusovou zastávku. Na Masarykově nádraží pak došlo ještě ke krátkému, dvacetiminutovému rozchodu při čekání na vlak. Když bylo volno u konce, nasedli znavení sextáni a druháci do vlaku a vyjeli zpět směr Nymburk hlavní nádraží.

 

Ondřej Klíma, 6XA

Zobrazeno: 1795x

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.06.2023

Ve středu 24. května se uskutečnila zlatá ceremonie mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Celá akce probíhala v nádherných prostorách Valdštejnského paláce za přítomnosti velmi vzácného hosta, kterým byl letos osobně princ Edward, vévoda z Edinburghu.

celý článek
25.05.2023

Dne 25. května jsme se celá skupina našeho Dofebufetíku vypravila na setkání účastníků programu DofE s princem Edwardem. Na akci jsme měli za úkol představit náš projekt princovi, čehož se ujaly zakládající členky Dofebufetíku a zajistit občerstvení. Naše zážitky z celého dne se pár z nás snažilo sepsat v následujících větách.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.