ZOO Praha

19.04.2022
ZOO Praha

Ve dnech 19. a 20. 4. se studenti 2. ročníku a sext zúčastnili exkurze do zoologické zahrady v Praze. Níže si můžete přečíst jak jednotlivé exkurze probíhaly pohledem samotných studentů. 

Dne 19.4. se třída sexta B za doprovodu profesora Barančíka a profesora Hrstky vydala po dlouhé době na exkurzi a jako obvykle touto dobou bya pro sexty zvolena jako cíl Zoologická zahrada v Praze. Po našem příjezdu začala v 9 ráno komentovaná prohlídka na téma Vzácní a jedineční, která pojednávala o rolích zoologických zahrad v ochraně ohrožených druhů, a některé z nich jsme i navštívili, například Lemury kata nebo Tučňáky Humboldtovi. Po skončení komentované prohlídky jsme měli 3 hodiny volný čas na prozkoumávání zbytku ZOO na vlastní pěst a bylo toho skutečně mnoho k vidění. V blízkosti se nachází krásné pavilony, za zmínku stojí Sečuán-pavilon ptáků z podhůří Himaláje nebo Velemlokárium. Kdo si zaplatil za lanovku nebo si dal lehký výšlap do kopce, mohl vidět další části  ZOO, které rozhodně stály za to. Z této části bych vypíchnul hlavně pavilon hrochů nebo Afrika zblízka. Kolem 1. hodiny odpolední se nad námi přehnala malá přeháňka, mnozí z nás jí využili, aby se schovali do některé z místních restaurací a dali si něco k jídlu. Poté se znovu vyjasnilo a mohli jsme si tak doprohlédnout zbytek expozic a pavilonů, které jsme nestihli do té doby projít nebo se vrátit k těm, které se nám nejvíce líbily. Poté už byl čas se sejít u východu a opustit ZOO a my tak můžeme vzpomínat na krásnou a obohacující exkurzi.

 Tadeáš Brablc, 6XB
 
 

Dne 20.4. 2022 se třídy 6XA a 2A vydaly pod vedením prof. Barančíka, pí. prof. Svěcené a pí. prof. Švehlové na exkurzi do Pražské ZOO, největší a nejstarší ZOO v ČR. Studenti se již brzy ráno společně s dozorem setkali na hlavním nádraží v Nymburce a v 7:12 vyjeli vlakem směr Masarykovo nádraží. Po příjezdu do velkoměsta došlo k přesunu tramvají do Prahy-Holešovice, a odtud autobusem s přeplněnou kapacitou a nedostatkem kyslíku až před bránu samotné ZOO.

Autobus bohužel nabral při cestě jisté zpoždění kvůli komplikované dopravě, a tak se obě předem domluvené přednášky musely zkrátit o 15 obohacujících minut. Avšak díky rychlému rozhodování obou žáků sext i druháku netrvalo dlouho, než se všichni rozdělili do dvou skupin a již zmíněné přednášky mohly započít - jedna o etologii (chování zvířat) a druhá o ohrožených druzích. Průvodci během hodiny a čtvrt provedli obě skupiny zvlášť po specifických částech ZOO. Následně byly stanoveny 3 hodiny volného rozchodu. Někteří účastníci zamířili s kručícími žaludky rovnou k nejbližším restauracím, jiní, co se stihli najíst, se rozprchli po areálu, aby objevili jeho krásy a zajímavosti. Mezi ně patří například nespočet pavilonů (pavilon šelem, hrochů, goril, tučňáků,...), mnoho jednotlivých výběhů, pozoruhodných tematicky zaměřených expozic a občerstvení prakticky na každém rohu.

Po uplynutí oněch tří hodin naplněných novým poznáním a informacemi se třídy opět shledaly s profesory u hlavního vchodu do areálu a ve 13:45 odešly na autobusovou zastávku. Na Masarykově nádraží pak došlo ještě ke krátkému, dvacetiminutovému rozchodu při čekání na vlak. Když bylo volno u konce, nasedli znavení sextáni a druháci do vlaku a vyjeli zpět směr Nymburk hlavní nádraží.

 

Ondřej Klíma, 6XA

Zobrazeno: 2898x

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.