Výzva absolventům!

Vážení absolventi,
jedenáct let od kulatého výročí založení školy uplynulo jako voda a je tu rok 2014, v němž gymnázium oslaví 111 let od svého založení. Věříme, že se oslav aktivně se svou třídou zúčastníte a že své škole dle svých možností při přípravě oslav pomůžete!

V programu, který se již připravuje, nebude chybět shromáždění absolventů ani průvod městem, plánujeme řadu výstav, hudebních vystoupení a sportovních akcí. Přípravný výbor zamýšlí vydat i dotisk almanachu a též rozšířený dotisk velmi žádané publikace „100 let pod střechou“, která byla vydaná v roce 2007 u příležitosti stého výročí otevření budovy gymnázia.

Jednou z výstav, která byla hojně navštěvovaná při oslavách 100 let od založení školy v roce 2003, byla i výstava tabel maturitních tříd. Tabla na tuto výstavu byla shromážděna díky vám, absolventům školy. Mnohé třídy je totiž pro tuto akci zapůjčili. Stejně tak i část almanachu s medailonky významných absolventů byla uspořádána s významnou pomocí našich absolventů.

Budeme proto rádi, pokud své škole pomůžete i v tomto případě! Dejte prosím vědět svým spolužákům, že se oslavy v červnu konají, naplánujte si na páteční či sobotní večer třídní srazy, kontaktujte své třídní učitele a ve svých kalendářích si označte datum 14. června 2014!

A co pro úspěch oslav můžete tedy právě teď udělat?

Víme, že řada absolventů Gymnázia Nymburk dosáhla ve svém životě významných profesních úspěchů a zaslouží si čestné místo v almanachu školy, který bude v rámci oslav vydán. Mnoho takových bylo již zařazeno do almanachu vydaného v roce 2003. Mnozí však zatím v almanachu chybí, a to je velká škoda. Pokud takového spolužáka ve své třídě máte, dejte škole tip! Nezáleží na věku, nezáleží na oboru činnosti! Ze shromážděných návrhů vybereme 111 nejzajímavějších osobností a zařadí je do publikace.

Stejně tak budeme rádi, pokud pro oslavy zapůjčíte tabla svých tříd. Některá tabla jsou sice uložena ve škole, některá v muzeu, ale jistě jich je velký počet u vás samotných. Podívejte se i na webové stránky, kde jsou v seznamech absolventů u jednotlivých tříd umístěna i fotografie tabel, pokud jste již fotografii škole poslali. I zde bychom rádi počet fotografií co nejvýše rozšířili… Pokud ve svých archivech naleznete jiné dokumenty, které by byly vhodné pro zařazení do výstavy ke 111 letům, kontaktujte nás.

Těšíme se na setkání na oslavách a děkujeme za pomoc při jejich přípravě!

Za vedení školy

RNDr. Jiří Kuhn, ředitel školy

www.gym-nymburk.cz; gymnasium@gym-nymburk.cz

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin.

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1946.

Již ve škole projevovala sklon k výtvarnému umění a pracovala pod vedením tehdejšího profesora gymnázia akad. mal. Quido Lexy.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
10.04.2024

V pondělí 8.4. se konal tradiční florbalový turnaj pro žáky vyššího gymnázia. Celkem dvanáct týmu bylo rozděleno do tří skupin po čtyřech. Tam se utkal každý s každým, do čtvrtfinále postupovalo 8 nejlepších týmů. K vidění bylo velké množství vyrovnaných zápasů, některé týmy příjemně překvapily, jiné naopak nečekaně zklamaly.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.