prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

Prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D. (*1982), imunoložka, molekulární bioložka, vědkyně v oboru molekulární medicíny, vedoucí samostatné výzkumné skupiny na Institutu biomedicíny univerzity ve švédském Göteborgu, absolvovala nymburské gymnázium v roce 2000.

Anetta Härtlová po maturitě vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V roce 2010 obhájila dizertační práci na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové a získala titul Ph.D. v oboru infekční biologie. Následně pokračovala v postdoktorandském studiu v rámci Evropských laboratoří pro molekulární infekční medicínu na univerzitě ve švédském Umeå se zaměřením na přirozenou imunitu a její roli v obraně proti bakteriálním a virovým infekcím. Na základě dosažených výsledků a publikací ve významných impaktovaných časopisech získala pozici vědecké pracovnice na University of Dundee ve Skotsku.

V současné době je již jako profesorka vedoucí samostatné výzkumné skupiny působící ve specializované laboratoři v rámci Wallenbergova centra pro molekulární a translační medicínu (WCMTM) na Institutu biomedicíny University of Gothenburg ve Švédsku. Výzkumným cílem skupiny je především pochopení molekulárních mechanismů, jak náš imunitní systém funguje, jak nás brání proti patogenům a jak jeho poruchy regulace přispívají k infekčním, ale také zánětlivým onemocněním souvisejícím s věkem a stárnutím.

Foto: Johan Wingborg

Zdroje:

Anetta Härtlova. LinkedIn. Online. 2023. Dostupné z: https://se.linkedin.com/in/anetta-h%C3%A4rtlova-94a41368. [cit. 2023-10-11].

Anetta S. Härtlova Group: Research group. Online. University of Gothenburg. Dostupné z: https://www.gu.se/en/research/anetta-hartlova. [cit. 2023-10-11].

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D.

Prof. PharmDr. Anetta Härtlová, Ph.D. (*1982), imunoložka, molekulární bioložka, vědkyně v oboru molekulární medicíny, vedoucí samostatné výzkumné skupiny na Institutu biomedicíny univerzity ve švédském Göteborgu, absolvovala nymburské gymnázium v roce 2000.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.