Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Absolvovala čtyřletý studijní obor. Po maturitě se rok věnovala studiu angličtiny na jazykové škole v Praze a pracovala jako právní asistentka. V roce 2012 se stala ředitelkou public relation a tiskového oddělení Strany práv občanů (Zemanovci), do níž vstoupila. Určitou dobu zastávala funkci předsedkyně Místní organizace SPO(Z) na Praze 12 a byla i tajemnicí Krajského výboru strany v Praze. V zapojení ve prospěch Zemanovců pokračovala i jako oficiální mluvčí prezidentské kampaně Miloše Zemana před prezidentskými volbami.

V březnu 2013 byla jmenována tiskovou mluvčí prezidenta ČR Ing. Miloše Zemana. Funkci hradní mluvčí, v níž mimochodem pracovala jako první žena vůbec, opustila v prosinci téhož roku, když ji vystřídal mediálně výraznější Jiří Ovčáček. Na postu ředitelky tiskového odboru, který měla rovněž na starosti už od svého nástupu na Hrad, pokračovala až do května 2014. Dále působí na ministerstvu školství, kde v roli zástupkyně ředitele odboru mezinárodních vztahů organizovala Letní školu slovanských studií (výuku češtiny pro cizince - vysokoškoláky z různých zahraničních univerzit - na našich vysokých školách). V roce 2016 odjela do finských Helsinek, aby se tam stala vedoucí oddělení bilaterální a multilaterální spolupráce MŠMT.

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.