MASTER

 

 

 

Jsme ve finále: výdělek z vánočního cukroví byl předán!

Jsme ve finále: výdělek z vánočního cukroví byl předán!
S radostí Vám oznamujeme, že výdělek z vánočního cukroví, které se v průběhu prosince připravovalo v domácnostech všech členů Dofebufetíku, byl předán!
Děkujeme moc všem, kteří přispěli nákupem vánočních cukrovinek, i těm, kteří přidali korunky navíc, ale hlavně těm, kteří se s námi zapojili do pečení, a pomohli tak hladkému průběhu celé akce. Bez Vás bychom to nezvládli!
Celý článek

Končíme ve 3. kole SFL, nad naše síly Gymnázium Poděbrady

Končíme ve 3. kole SFL, nad naše síly Gymnázium Poděbrady

V pátek 13.1. jsme se vydali na 3. kolo Středoškolské futsalové ligy do Poděbrad. Do předfinálového turnaje Středočeské divize se tedy probojovalo pořádající Gymnázium Jiřího z Poděbrad, Gymnázium a SOŠPg Čáslav a Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. Během dopoledne se mělo rozhodnout, zda pro nás bude páteční třináctka šťastným či smolným číslem.  

Celý článek

Když pamětníci vyprávějí...

Když pamětníci vyprávějí...

Je mnoho způsobů, jak se dozvědět o minulosti. Můžeme číst knihy, sledovat dokumenty, navštěvovat místa paměti, účastnit se workshopů, bádat, povídat si s pěmětníky a další a další... Přesně touto cestou jdou členové Klubu moderní historie. Ve středu 11. ledna se studenti vypravili do Domova Rožďalovice, kde je čekaly dvě hodiny poutavého vyprávění hned dvou pamětníků. Téma, které je tentorát zajímalo, byl živod v období komunistického režimu.

Celý článek

LVVZ č. 2, Deštivý lyžák s lyžemi

LVVZ č. 2, Deštivý lyžák s lyžemi

Na lyžařský kurz jsme jeli v neděli, což je docela nezvyklé.

Celý článek
<předchozí 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 ... 923 další >

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

01.07.2026

Sdílíme aktualitu našeho zřizovatele, Středočeského kraje.

celý článek
02.07.2026

Do 21. ročníku projektu Otevřená věda 2026 byl vybrán půltucet studentů naší školy. Jejich vědecká kariéra tak může začínat přímo na Akademii věd České republiky. Dalších více než dvacet ve školním roce 2025/2026 navázalo obdobnou spolupráci (nebo už spolupracuje) na jiných odborných pracovištích nebo ve vědeckých laboratořích. Ochoty externistů vést studenty naší školy při jejich "prvních krůčcích" ve vědeckém světě si velice vážíme. Někteří externisté jsou rodiči jiných studentů naší školy a někteří bezplatně vedou už několikátého zájemce, který na školu chodí.

celý článek
01.07.2026

Univerzitní a kariérní den pro předmaturanty v pondělí 25. května 2026 se na naší škole konal již po páté. Stejně jako loni si studenti 7MAB a 3A mohli omezeně zvolit program, kterého se chtějí zúčastnit. Byl uspořádán do tří bloků a probíhal v době ústních maturit, kdy se obvykle musí suplovat těmi z kolegů, kteří právě nemusí sedět v maturitních komisích. Na nymburské Hrabalovo gymnázium zavítali hosté ze tří vysokých škol a dvou velkých firem, aby inspirovali naše studenty k dalšímu rozvoji jejich počínající kariéry.

celý článek