MASTER

 

 

 

Holokaust ve vzdělávání 2019

Holokaust ve vzdělávání 2019

Ve dnech 28. listopadu až 1. prosince se v prostorách Památníku Terezín konal nadstavbový seminář Holokaust ve vzdělávání. Svým programem navazuje na základní seminář Jak vyučovat o holokaustu.

Celý článek

Florbalisté na zkušené

Florbalisté na zkušené

V pátek 29.11. se ve dvou tělocvičnách ZŠ RAF Nymburk konalo již tradiční a velmi populární okresní kolo ve florbale pro ZŠ kategorie IV. Účast celkem třinácti škol jasně dokládá velký zájem o tuto akci. Pořadatel rozdělil školy do skupin A a B, přičemž ve skupině A bylo sedm škol, ve skupině B potom šest. Našimi soupeři byly ZŠ JAK Lysá nad Labem, ZŠ Sadská, ZŠ Semice, ZŠ TGM Milovice a domácí ZŠ RAF Nymburk. Ve skupině A se spolu střetly ZŠ Loučeň, ZŠ Kostomlaty nad Labem, ZŠ Tyršova Nymburk, ZŠ Juventa Milovice, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Křinec a ZŠ Václava Havla Poděbrady. Po utkáních ve skupinách následovala semifinále a finále. Naše škola zde dosáhla většího úspěchu naposledy v roce 2017, kdy jsme se probojovali až do finále. Na takový úspěch jsme však letos nedosáhli.

Celý článek

14. ročník Večerního orientačního běhu je minulostí

14. ročník Večerního orientačního běhu je minulostí

      Po roce jsme ve čtvrtek 28. listopadu od 17 hodin opět s mapou závodili nebo jen chodili, lezli a úspěšně, či méně úspěšně, nacházeli kontroly na Ostrově. Nabitý program školního podzimu s projektem Zdi k 17. listopadu, školní vánoční akademií a nemoci poznamenaly v letošním roce počet startujících závodníků. Naštěstí alespoň zkušené organizátorky ze septimy A Jana Horová, Sabina Němcová, Viola Siblíková, Katka Koucká spolu s Bětkou Galčíkovou z oktávy B, posílené o zkušené orienťáky ze sekundy A Kryštofa Engelthalera a Vikču Frankovou nezklamali a připravili výborně závod. Zázemí pro závod nám opět poskytla Restaurace na Žofíně s milou a vstřícnou obsluhou, za což jim patří velké díky.

Celý článek

Deset let programu "Rok ve Francii" i z pohledu naší absolventky

Deset let programu "Rok ve Francii" i z pohledu naší absolventky

Francouzský institut v Praze zveřejnil u příležitosti desátého výročí fungování programu "Rok ve Francii" video, ve kterém své zážitky představují bývalí účastníci. Jedním z nich je i naše absolventka Tereza Javůrková.

Celý článek
<předchozí 1 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... 874 další >

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

19.11.2025

Kdy? 10. - 14. listopadu 2025 (pondělí až pátek)

Kde? Gymnázium Bohumila Hrabala, Lidice, Praha, Nymburk

Kdo? 7 studentů BBS Westerburg + 19 našich studentů VG 

(Kateřina Krátká, Klaudie Horáková, Anežka Zemanová, Jakub Holeček ze 7MA, Adéla Burianová, Tereza Zelenková, Michaela Kosmálová, Radek Šos, Jan Nosál, Filip Nosek, Michal Hamtil ze 7MB, Tereza Hradilová, Kristýna Kupcová, Eliška Semrádová ze 3A, Šimon Busta z 8OA, Jana Němcová, Žaneta Valentová, Blanka Dohnalová, Sofie Zakrevská z 8OB)

S kým? Tereza Plechlová a Dita Grusová + Björn Bergmann a Nico Verbeck

Co? Gymnázium Bohumila Hrabala: projekt k tématu společné historie našich států

Lidice: beseda s panem Jiřím Pitínem, který je jedním z mála lidických dětí, které přežily vyhlazení obce nacisty v rámci heydrichiády; návštěva Památníku Lidice a komentovaná prohlídka v německém jazyce 

Praha: bojovka na Karlově mostě a Kampě

celý článek
26.11.2025

Skončilo čtyřleté čekání na postup z úvodní fáze florbalového Subterra cupu. Z kolínského turnaje přivážíme jasné vítězství.

celý článek
26.11.2025

Letošní mistrovství republiky ve středoškolském volejbalu přineslo napínavé souboje, skvělou atmosféru a výkony, na které mohou být všechny zúčastněné týmy právem hrdé. Gymnázium B.H. Nymburk se v silné konkurenci neztratilo a po sérii vyrovnaných utkání obsadilo konečné 5. místo.

 

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.