MASTER
Geologický kurz 6XB v Rokytnici n/J
Dne 24. 9. 2012 ráno v 8.00, po opožděném shánění BOZP, kinedrylů, chybějících účastníků a dalších vcelku důležitých věcí na cestu, jsme se úspěšně vypravili na geologický kurz do Rokytnice.
Třídění kovového odpadu má stále rezervy
Rád bych po dnešním dotřiďování kovového odpadu upozornil všechny, kteří ve škole třídí kovový odpad, že do kontejneru na hliník zejména nepatří:
prázdné blistry od tabletek a prášků (viz obrázek) - i když se hliníkově tváří, jsou všechny víceméně z umělé hmoty a do výkupu je jako hliník neberou
obaly sušenek a dalších sladkostí z umělých hmot (nejčastěji PP-polypropylen), a to i když jsou zevnitř stříbrolesklé. Patří do koše na plasty!
Není všechno hliník, co se stříbrně leskne! Obojího se vyskytlo tentokrát nebývale více, než dřív. Postupujte při třídění vždy podle symbolů na obale, které oznamují spotřebitelům druh materiálu, z něhož je obal vyroben. Díky za pochopení.
prof. Miroslav Soukup
Schválená témata maturitních prací, jejich vedoucích a specifikace obsahu
Přespolní běh Lysá nad Labem
Ve středu 3. 10. se konalo okresní kolo přespolního běhu v Lysé nad Labem a družstva Gymnázia Nymburk byla opět úspěšná. Z šesti kategorií jsme hned tři vyhráli a dvakrát skončili druzí.

