Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

Mistři streetu 2011 - Gymnázium Mělník

GYMNÁZIUM MĚLNÍK = 8 VÝHER = 1.MÍSTO

Semifinále

Without Name - Sněhurka a 7 trpaslíků = 11:11 (0:2 po trestných hodech)

Gymnázium Mělník - Kofoláčci = 20:8

O 3.místo

Without Name - Kofoláčci = 8:20

FINÁLE

Gymnázium Mělník - Sněhurka a 7 trpaslíků = 20:10

Školní streetballová liga 2011 - konečné pořadí

1. Gymnázium Mělník

2. Sněhurka a 7 trpaslíků

3. Kofoláčci

4. Without Name

5. Profesoři

6. Harlem CHeatmasters

7. All Stars

     Finálový den streetové ligy přinesl řadu zajímavých momentů a jedno nefalšované drama v úvodním semifinále. Tým Sněhurky a 7 trpaslíků nastoupil proti Without name a hned od počátku bylo patrné, že se jedná o velmi vyrovnané týmy, vždyť v základní části vyhráli Without Name až v samotném závěru 15:13 a i v semifinále by se dalo sázet na výhru jednoho z týmů jen s velkým rizikem. Bylo to utkání, ve kterém se tým Without Name nemohl opřít o hru Jirky Szity (pobyt v USA) a i přesto, že třetí do party k Danovi a Karolíně Honza Brzák bojoval seč mu síly stačily a mnohdy svými "přízemními" kousky motal hlavu soupeře, měla více ze hry Sněhurka, která 15 sekund před koncem vedla o 2 body a už už sahala po finálové účasti. V ten moment vzal vše do svých rukou Dan Říha, který na rozpáleném hřišti vystřelil veledůležitou trojku o desku, která 9 sekund před koncem zápasu znamenala remízu 11:11 a historicky první rozstřel v dějinách Školní streetové ligy. Házelo se z čáry trestného hodu a poté, co byla Sněhurka 2xúspěšná, ležela ta největší tíha zodpovědnosti na Honzovi Brzákovi, který bohužel pro Without Name neuspěl a tak bylo rozhodnto - Sněhurka do finále, Without Name čekal zápas o 3.místo. Druhé semifinále pak jednoznačným výsledkem opanovala parta Gymnázia Mělník, která Kofoláčkům dovolila pouze 8 bodů a svým dvacátým bodem ukončila zápas již v 15.minutě. Kuriózně stejným výsledkem 20:8 skončil i zápas o třetí místo, ve kterém Dan-Karolína-Honza již nestačili asi i fyzicky na Kofoláčky, které svými 13 body dovedl k bronzovým medailím Honza Mareš. Finále po delší době přineslo zcela jednoznačný průběh a zasloužený titul pro Gymnázium Mělník, které vyhrálo nad Sněhurkou 20:10 a mohlo tak pozvednout nad hlavu putovní pohár pro vítěze za rok 2011. 

     Závěrem bych ještě poděkoval skvělým moderátorům (Matějovi Sýkorovi a Tomáši Friedelovi), kteří svými glosami opět nezklamali a výrazně pozvedli úroveň FINAL FOUR.  Poděkování zaslouží i všichni hráči, kteři svým vystupováním přispěli k pohodovému průběhu celé dvouměsíční soutěže - vždyť slovo faul zaznělo ve všech 25 zápasech pouze 16x, což je jen stěží uvěřitelný historický rekord. Díky také všem, kteří mi pomohli uspořádat závěrečný den (Matěj Šípek-aparatura, Katka Henclová a Tereza Rychetská - fotodokumentace + každý kdo přinesl či odnesl židli či lavičku).

     Takže příští rok se opět těším na všechny ty, kteří podobně jako Michal Ježdík tvrdí, že obroučka vytváří ten nejkrásnější otvor na světě při 9.ročníku Školní streetové ligy, jehož začátek je naplánován na duben 2012.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.