Reportáž z výletu 5QA a 5QB do Drábských světniček

Reportáž z výletu 5QA a 5QB do Drábských světniček

23. 4. se naše dvě třídy společně s paní prof. Věchtovou a p. prof. Soukupem vydaly na výlet (jinak řečeno zeměpisnou exkurzi) do Drábských světniček. Všichni jsme se již dlouho dopředu velmi těšili, tím spíše, že výlet se konal v pondělí a byl tak trochu prodloužením víkendu.

Při následující pouti nás poháněla vpřed vidina hospody, kterou jsme měli minout, až jsme ji opravdu pouze minuli – bylo nutno spěchat na vlak. Ten jsme bez problémů stihli, stejně jako autobus, který nás měl dopravit z Mladé Boleslavi do Nymburka. Velmi rychle se ale projevilo to, že autobus měl suplovat vlakovou dopravu na trase, takže jsme se vpřed pohybovali sotva hlemýždím tempem, a to spolu s opravdu velkým množstvím spolucestujících. Naštěstí ne všechny tato anabáze rozčílila – našli se i tací/takové, kteří/které brali/braly věc s potřebným nadhledem a humorem – a tak nebyla cesta nijak nesnesitelná a myslím, že na ni budeme ještě nějakou dobu vzpomínat. A určitě v dobrém budeme vzpomínat na celý výlet – vše se vydařilo a jen doufám, že to není jen můj pohled a nebyl to poslední výlet, na který se naše třídy vydaly.

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
05.11.2025

Dne 5. listopadu 2025 se naše studentky zúčastnily krajského kola ve volejbale, které se konalo v Neratovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev, která byla rozdělena do dvou skupin – jedné čtyřčlenné a jedné pětičlenné. Naše družstvo bylo součástí čtyřčlenné skupiny.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.