LVVZ č.2 - Poslední lyžařský kurz 8OA a 8OB

LVVZ č.2 - Poslední lyžařský kurz 8OA a 8OB
Přídavných jmen bych k tomuto kurzu dokázal vymyslet opravdu hodně. Poslední, nezapomenutelný, pohodový a tak dále.
Závěrečný kurz zní opravdu děsivě, ale zvládnout se to dá. Poslední výšlap do toho úmorného kopce, aby se člověk najedl. Poslední vytírání, leštění, luxování a umývaní společných prostorů. To vše na člověka v rámci nostalgie dopadne. Musím ale podotknout, že jsme se s tím poprali opravdu náramně.
V sobotu 8. 1. roku 2022 vyjel z nástupiště Komenského 779 autobus s třiceti studenty, kteří byli doprovázeni skvělou a perfektně sehranou profesorskou dvojicí, jež tvořili paní Netopilíková a pan Lipták. Instruktorský štáb doplnil vždy sympatický a šarmantní Matěj Hrouda. Se svým mladším bratrem Šimonem byli, zejména na běžkách, k nerozeznání.
 
Díky skvělému panu Kubátovi a jeho rolbě byl úvodní výšlap jako procházka růžovým sadem. Po první večeři, vybalení všeho potřebného a první večerní poradě se všichni těšili na první lyžařský a běžkařský den. Narozdíl od prvního kurzu se skiareál rozhodl sjezdovky otevřít a vleky spustit. Nicméně kvůli nedostatku sněhu a technickým problémům byl spuštěn jen Lomeňák a lanovka Horní domky, která je mezi místními matadory známá jako Přibližovák. První běžkování se neslo ve znamení cesty na Studenov, kde se skupiny rozdělily a ambicióznější běžkaři objeli Čerťák, zatímco zbytek se zahřál teplým čajem.
Druhý den lyžování se už nesl ve znamení pohody na prkýnkách. Všichni si již zvykli na domácí povrch a přilnavost sněhu. Jediný problém nastal kolem 10. hodiny, kdy spadlo lano na vleku Lomeňáku. I po osmi letech nám byla Rokytnice přichystat něco nečekaného. Na obědě jsme již byli v plném počtu, kdy se dostavil poslední opozdilec. Celkový počet naší výpravy čítal 31 studentů, 3 profesory/instruktory a jednu Michelinskou kuchařku. Jídlo bylo letos opravdu výborné.
Třetí výcvikový den je vždy krizový. Proto jsme se po dopoledním lyžování vydali z chaty dolů, do centra Rokytnice, vyzkoušet si přeskáče pro skialpy a poté doplnit zásoby sladkostí, brambůrek a všeho, na co byla chuť.
Ve středu se, i přes prvotní rozpaky, vydala desetičlenná skupina přes Harrachov až do sousedního Polska, do Jakuszyc, aby otestovali běžkařské tratě v zahraničí. Kvůli nedostatku sněhu a mizerné úpravě se ale výprava vrátila s mírným zklamáním v očích. Ostatní dopoledne pokračovali v lyžařském výcviku a odpoledne část vyrazila na běžkách na Dvoračky a zpět po modré sjezdovce. I přes nepříjemné setkání s rolbou všichni své běžky zkrotili a bezpečně se dostali k chatě. Ti, co nenašli zalíbení ani v Polsku, ani v palačinkách na Štumpovce, se rozhodli zdolat Huťský vodopád pod vedením paní profesorky Netopilíkové. Mohu potvrdit, že vodopád byl dobyt!
Čtvrtek byla v programu změna. Byly na řadě skialpy. Pokud mě má mysl nešálí, tak se na ně vydala rekordní skupina. 20 nadšenců se v 9 ráno sešlo u hospody Kamínek, kde na nás skialpy už čekaly a poté jsme se jako správní horalové vydali lanovkou k chatě Lovčenka. Odtud jsme přes Ručičky, Zadní Plech a Krakonošovu snídani dostali střídáním výstupů a sjezdů k rozcestníku U Čtyř pánů. Odtud už vedl k naší cílové destinaci, chatám Dvoračky a Štumpovka, vedl táhlý sjezd se všemi možnými skokánky a hrboly. Všem, co by si někdy chtěli skialpy vyzkoušet, je naprosto doporučuju, je to úplně jiný zážitek než běžky nebo sjezdové lyže. Večer proběhl jeden z nejnapínavějších pingpongových turnajů, jaký palubovka v kulturní místnosti pamatuje. Všichni účastníci byli očkováni, takže se žádná deportace konat nemusela. Vítězem se stal nadějný mladý pingpongista Danda Netopilík, který tuto stolní hru naprosto ovládl.
Pátek byl trochu pochmurný, nikomu se nechtělo domů. Chtěli jsme zůstat v chatě, v Rokytnici, kde se nás netýkaly pomalu žádné školní povinnosti. Věděli jsme, že za rohem číhá maturita a nejradši bychom ji posunuli ještě dál.
Po uklizení celé chaty a úspěšné výměně s kurzem, který jel po nás, jsme se dostali do Nymburka kolem 17:00 a tak náš lyžařský kurz skončil.
Ještě nakonec bych chtěl za všechny účastníky poděkovat našim učitelům za skvělý doprovod. A dovolte mi, abych pozdravil Kubu Vejtrubu a vzkázal mu, že na těch útočných v úderech v pingpongu opravdu musí zapracovat.
 
Děkuji
Vojta Žáček
 

Aktuální informace

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

09.11.2022

Krajské kolo středoškolského poháru chlapců v basketbalu se odehrálo za účasti pěti týmů v poděbradské sportovní hale. Naše družstvo svými výkony potvrdilo, že patřilo k favoritům turnaje a jednoznačně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních a zajistilo si po zásluze 1. místo a postup na republikové finále, které se uskuteční 15. a 16.11. v Ústí nad Labem. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních dovednostech, což se odrazilo i na celkovém skóre 175:37. 

celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.