Lyžařský kurz 4KB

Lyžařský kurz 4KB

Poslední letošní lyžařský kurz je za námi… účastnila se ho třída 4KB a to, že si ho studenti náramně užili, můžete vyčíst z drobných postřehů, které po kurzu napsali… tak nahlédněte do zákulisí… 

„…na začátku byl všude hrozný chaos. Všichni se stěhovali, pobíhali po chatě a hledali svoje věci. Koncem dne už jsme se všichni uklidnili a začal super týden…“ (Terka Boříková)

„Rozhodně nemůžu vybrat jedinou chvíli, která by byla nejlepší. Každý den, každá hodina byla nejlepší. Užili jsme si krásný, povedený lyžařský kurz. Všechny procházky, běžkování i lyžování bylo boží a jsem ráda, že jsem tu byla s naší úžasnou třídou a nejlepšími kantory. (Bětka Galčíková)

„Nejlepší aktivitou celého týdne bylo každodenní sjíždění od přibližováku na běžkách. Několik odvážných vždy téměř bez větších problémů přejelo pláničky (i když úplně bez pádu se to nikdy neobešlo), a když přišla řada na červenou sjezdovku směrem k chatě, využili jsme svých běžek, sedli jsme si na ně a krásně dojeli až před chatu. Kvůli tomu máme sice spoustu modřin, ale ta legrace při pozorování často velmi komických pádů a výkřiků ostatních za to stála.“ (Klárka Kubíčková)

„…když jsme přijeli ve velkém spěchu na chatu, tak jsme zjistili, že všichni kolem Ádi jsou nervní a vyděšení. Uprostřed seděla Áďa smějící se nad svou rozseklou nohou. Nakonec z toho vyšlo jen pár stehů a Áďa se směje pořád.“ (Eliška Prášilová)

„Při celodenním výletě na běžkách do Harrachova jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina zdatnějších běžkařů byla schopna ujet výrazně větší vzdálenost než skupina druhá. Údajně prý první skupina najela 25 kilometrů a druhá 15 kilometrů. Já jsem byl zařazen do druhé skupiny. Vyrazili jsme na Ručičky a přes Kládovou cestu do Harrachova. Sněhové podmínky byli úžasné. V Harrachově jsme měli oběd v tamější restauraci a poté jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a přes Studenov jsme se vrátili do chaty. Celodenní výlet bych zhodnotil povedeně.“ (Michal Průšek)

„Nejlepší byl 1. a poslední den lyžování. První den nám krásně svítilo sluníčko, podmínky byly super. Poslední den nám napadl čerstvý sníh a pan profesor nás vzal na červenou sjezdovku, která byla v tu dobu neupravená. Bylo to naprosto úžasné. Jezdilo to jako na peřině, bylo to hrozně příjemné. Nikde nikdo, jen 6 lidí z 4KB a pan profesor Raja. Splněný sen lyžařských kurzů, prázdná, pěkná sjezdovka.“ (Terka Jeřábková)

„Nejlepší lyžování bylo poslední den kurzu, když napadl nový sníh… první dvě jízdy na modré sjezdovce byl „manžestr“ a skoro prázdná sjezdovka, všichni byli okouzleni. Když se sjezdovka začala zaplňovat a vznikly na ní hrboly sněhu, na kterých se špatně jezdilo, tak jsme s panem profesorem Rajou začali jezdit  červenou sjezdovku, na které leželo deset centimetrů prašanu… byli jsme nervózní, chtěli jsme to sjet nenápadně jen jednou, ale tak se nám to líbilo, že jsme tam jezdili celý zbytek dopoledne. (Bára Parschová a Tereza Skořepová)

„Členský deník dne 4. 3. 2016: Dneska odjíždíme domů, až na pár zranění jsou všichni zdraví ale většinu tíží přibývající únava, která se každým dnem zvyšovala; tento lyžařský kurz jsme si všichni opravdu užili. Byla tady skvělá kuchařka a výborní instruktoři, se kterými byla na sjezdovkách vždy zábava. S přáním dalších takhle skvělých kurzů Kryštof Ottomanský…“

Zobrazeno: 5579x

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.05.2023

     Tento týden do bojů ve dvou skupinách zasáhlo dalších 7 týmů a tak pomalu můžeme odhadovat favority soutěže. Jistě mezi ně budou patřit obhájci loňského prvenství, kteří pod stejným názvem - Kubátovy kočičky, těsně (19:17) zvítězili nad dalším aspirantem postupu - týmem gRIZZLies (8.OA). Právě gRIZZLies si připsali už 2 výhry a v tuto chvíli to vypadá, že klíčový pro tento tým bude poslední zápas ve skupině proti Snickers. Ve skupině B srdnatě bojoval jediný čistě dívčí tým - Těžkotonážní srny II. Obzvlášť jejich zápas proti týmu Gerlach a neuvěřitelných 13 bodů na straně děvčat (Maruška Š. 9b), bylo příjemným překvapením. Nicméně poslední body dnešního dne si připsali Jonáš Janota (svým dunkem) a Peter Kováčik, díky kterému můžeme náš turnaj označit jako MEZINÁRODNÍ:). 

celý článek
04.05.2023

Septimy a 3A absolvovaly 2. a 3. května zážitkový workshop organizace Post Bellum Tak tohle neprojde! ve Skautském institutu v Praze na Staroměstském náměstí. Studenti měli možnost na vlastní kůži začít 70. léta 20. století v Československu.

Anotace z webu Post Bellum naznačuje, o co šlo: Deset přátel se schází, aby společně oslavili narozeniny jednoho z nich. Není to úplně klasická oslava, dárkem pro oslavence je četba samizdatového vydání hry Largo Desolato od zakázaného autora Václava Havla. Zdá se, že nezůstane jen u toho. Co jsou účastníci oslavy ochotni obětovat pro svobodu slova? A mohou si mezi sebou věřit?

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.