Lyžařský kurz 4KB

Lyžařský kurz 4KB

Poslední letošní lyžařský kurz je za námi… účastnila se ho třída 4KB a to, že si ho studenti náramně užili, můžete vyčíst z drobných postřehů, které po kurzu napsali… tak nahlédněte do zákulisí… 

„…na začátku byl všude hrozný chaos. Všichni se stěhovali, pobíhali po chatě a hledali svoje věci. Koncem dne už jsme se všichni uklidnili a začal super týden…“ (Terka Boříková)

„Rozhodně nemůžu vybrat jedinou chvíli, která by byla nejlepší. Každý den, každá hodina byla nejlepší. Užili jsme si krásný, povedený lyžařský kurz. Všechny procházky, běžkování i lyžování bylo boží a jsem ráda, že jsem tu byla s naší úžasnou třídou a nejlepšími kantory. (Bětka Galčíková)

„Nejlepší aktivitou celého týdne bylo každodenní sjíždění od přibližováku na běžkách. Několik odvážných vždy téměř bez větších problémů přejelo pláničky (i když úplně bez pádu se to nikdy neobešlo), a když přišla řada na červenou sjezdovku směrem k chatě, využili jsme svých běžek, sedli jsme si na ně a krásně dojeli až před chatu. Kvůli tomu máme sice spoustu modřin, ale ta legrace při pozorování často velmi komických pádů a výkřiků ostatních za to stála.“ (Klárka Kubíčková)

„…když jsme přijeli ve velkém spěchu na chatu, tak jsme zjistili, že všichni kolem Ádi jsou nervní a vyděšení. Uprostřed seděla Áďa smějící se nad svou rozseklou nohou. Nakonec z toho vyšlo jen pár stehů a Áďa se směje pořád.“ (Eliška Prášilová)

„Při celodenním výletě na běžkách do Harrachova jsme se rozdělili do dvou skupin. První skupina zdatnějších běžkařů byla schopna ujet výrazně větší vzdálenost než skupina druhá. Údajně prý první skupina najela 25 kilometrů a druhá 15 kilometrů. Já jsem byl zařazen do druhé skupiny. Vyrazili jsme na Ručičky a přes Kládovou cestu do Harrachova. Sněhové podmínky byli úžasné. V Harrachově jsme měli oběd v tamější restauraci a poté jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a přes Studenov jsme se vrátili do chaty. Celodenní výlet bych zhodnotil povedeně.“ (Michal Průšek)

„Nejlepší byl 1. a poslední den lyžování. První den nám krásně svítilo sluníčko, podmínky byly super. Poslední den nám napadl čerstvý sníh a pan profesor nás vzal na červenou sjezdovku, která byla v tu dobu neupravená. Bylo to naprosto úžasné. Jezdilo to jako na peřině, bylo to hrozně příjemné. Nikde nikdo, jen 6 lidí z 4KB a pan profesor Raja. Splněný sen lyžařských kurzů, prázdná, pěkná sjezdovka.“ (Terka Jeřábková)

„Nejlepší lyžování bylo poslední den kurzu, když napadl nový sníh… první dvě jízdy na modré sjezdovce byl „manžestr“ a skoro prázdná sjezdovka, všichni byli okouzleni. Když se sjezdovka začala zaplňovat a vznikly na ní hrboly sněhu, na kterých se špatně jezdilo, tak jsme s panem profesorem Rajou začali jezdit  červenou sjezdovku, na které leželo deset centimetrů prašanu… byli jsme nervózní, chtěli jsme to sjet nenápadně jen jednou, ale tak se nám to líbilo, že jsme tam jezdili celý zbytek dopoledne. (Bára Parschová a Tereza Skořepová)

„Členský deník dne 4. 3. 2016: Dneska odjíždíme domů, až na pár zranění jsou všichni zdraví ale většinu tíží přibývající únava, která se každým dnem zvyšovala; tento lyžařský kurz jsme si všichni opravdu užili. Byla tady skvělá kuchařka a výborní instruktoři, se kterými byla na sjezdovkách vždy zábava. S přáním dalších takhle skvělých kurzů Kryštof Ottomanský…“

Zobrazeno: 4907x

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 43 %
Napoleon Hill 12 %
Celkový počet hlasů: 97
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu