Lyžařský kurz č. 5 je hezkou minulostí!

31.01.2020
Lyžařský kurz č. 5 je hezkou minulostí!

Tak jako mnoho tříd před námi jsme se i my vydali na náš další lyžařský kurz. Žáci 5QB a 3TA měli sice oficiální odjezd v pátek 31. ledna, ale několik z nás se „uráčilo“ dostavit až o den dva později. Prvních několik dnů připomínalo spíše začátek jara se silnou oblevou, když nám sníh tál pod nohama a všudypřítomné bláto také nebralo na vědomí, že už máme únor.

Teprve v úterý začala příroda připomínat skutečnou zimní krajinu, což ovšem mělo také háček. Kvůli hustému sněžení, ale především silnému větru nebyla puštěná lanovka na Lysou horu, což studenty přinutilo spokojit se s podstatně kratšími jízdami na „Přibližováku“. A samozřejmě ani výletům na běžkách se nevyhnuly menší obtíže, jakými jsou špatné stopy a stejně špatné podmínky pro bruslení. I tak ale většina studentů vyrazila na tolik oblíbený celodeňák, který si studenti kvinty mohli letos poprvé vyzkoušet i na skialpech, s nimiž zamířili na Dvoračky. A ano, všichni zúčastnění se shodli, že to stálo za to a klidně by šli znovu. Ani terciáni, kteří se museli spokojit s „obyčejnými“ běžkami nemuseli ve  výsledku litovat, když se hezky prošli k Mumlavským vodopádům a zase zpět do chaty. Takže i když jsme začínali trochu sklesle a hlavně za mokra, končíme s dobrým sněhem, příjemným počasím a skvělou náladou.

Alena Pustá 5QB

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi: