Lyžařský kurz 2SA, 3TA

Od 2. do 9. února jsme byli na lyžařském výcviku. Našeho kurzu se zúčastnili studenti 2SA a 3TA.

Po celou dobu na Nás dohlíželi PaedDr. Weissová, Mgr. Mokrý a instruktorka Míša Kryšková.

Dny jsme trávili na sjezdovkách, ale také na běžkách.

Celý náš týden se nesl v duchu dvou "nej"- nejhezčího počasí a největších mrazů. Někteří stáli na lyžích poprvé, jiní se snažili zdokonalit ve svých dovednostech.

Naše instruktorka a naši profesoři nás k tomu vedli pomocí různých cvičení od hraní si na letadla po hlazení psů.

Užili jsme si volné chvíle v podobě našich vlastních her nebo jsme hráli ping pong.

Celodenní výlet na běžkách jsme všichni úspěšně zvládli. Vyhnuli se nám i tězší úrazy a celý týden jsme si užili. Závěrem bychom chtěli poděkovat zdravotníkovi, zdravotnici, kuchaři, instruktorce a především naším profesorům.

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Kartuziánský řád

29. duben 1903