Kybernetická soutěž HAXAGON

31.05.2024
Kybernetická soutěž HAXAGON
Černý kůň celostátní soutěže IT a kybernetické bezpečnosti převálcoval ostatní školy

Bezmála 1,5 milionu korun rozdělil Středočeský kraj mezi školy, které při výuce informačních technologií využívají platformu HAXAGON. Tento systém umožňuje výuku informatiky a kybernetiky v digitálním prostředí za pomoci počítačů. Naše škola měla do výukového systému přístup jen pár týdnů, jelikož dosud systém nevyužívala. Navzdory tomuto hendikepu jsme sestavili tým deseti odvážných a vyrazili do 168 hodin online boje soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic.

Do systému se zapojilo přes 8200 účastníků, ale bodujícími účastníky bylo nakonec jen 1141. Někteří soutěžící dobrovolně opouštěli digitální platformu s tím, že více záhad již nerozluští, přestože umělou inteligenci a celý internet měli plně k dispozici.

Cílem soutěže je vyhledávání a podpora talentů, a také rozvíjení dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Bojovali jsme srdcem o každý bod a podařilo se: jsme druzí v kraji v kategorii Nejúspěšnější škola, šestí v republice v kategorii Nejúspěšnější škola a druzí v kraji v kategorii Nejaktivnější škola. Děkujeme našim deseti úspěšným řešitelům:

  • Jan Kopsa, 6XA
  • Radek Šos, 5QB
  • Mikuláš Vodenka, 5QB
  • Vojtěch Havlina, 1A
  • Jan Pavlovič, 6XB
  • Eliška Vokáčová, 7MA
  • Tomáš Zedník, 7MB
  • Samuel Soltan, 4KB
  • Tomáš Kratochvíl, 7MB
  • Jan Kopeček, 6XB

za vzornou reprezentaci naší školy. Nejen logika a znalosti kybernetické bezpečnosti, ale i znalosti sítí, hardware, programování a operačních systémů byly nutné k aktivní účasti v soutěži a získání bodů.

Ajťáci z Gymnázia Nymburk

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.