Exkurze Londýn 2023

Exkurze Londýn 2023

Je to již nějaký pátek, co jsme se vrátili z Velké Británie s hromadou nových zkušeností a super gastronomických zážitků. To však předbíhám, neboť se musíme nejprve vrátit na start!

Celá tato odysea započala 1.10. téměř nekonečnou cestou autobusem,  kterou nám naštěstí zpříjemňovaly příležitostné zastávky na benzínkách a pozitivní nálada řidiče autobusu.

Na přelomu 1.10. a 2.10. jsme se přepravili pomocí trajektu z francouzského Calais do britského Doveru. Během cesty se nám naskytl překrásný pohled na sluncem zalité bílé vápencové útesy britského pobřeží. Po dvouhodinové cestě z Doveru jsme se konečně dopravili do Londýna, kde jsme započali naše objevování krás hlavního města Velké Británie. Naše domněnky, že si po úmorné cestě autobusem odpočineme, byly velmi rychle rozprášeny ohlášením devítihodinového výletu. Zde jsme si poprvé a ne naposledy vyzkoušeli profesionalitu a znalosti naší průvodkyně Aničky. Pod řádným vedením jsme se nakonec dostali až k místu známém jako Greenwich, kde si mnozí amatérští fotografové vyfotili fotku z obou polokoulí naší planety. Nakonec se ale náš zasloužený odpočinek dostavil v podobě nastěhování se do našich nových rodin. Přes velmi nízká očekávání byla většina zájezdníků nadměrně spokojena se službami, které naše adoptivní rodiny poskytovaly. Po úvodním přivítání nám byla poskytnuta teplá chutná strava a pohodlné místo k odpočinku, tak končil náš první den.

Ráno druhého dne nás čekala snídaně v britském stylu, a to v podobě kukuřičných lupínků, lívanců a toastů. Kromě snídaně na nás mimo jiné čekaly také obědové balíčky v případě, že bychom si sami nechtěli koupit oběd. 3.10. nás čekala expedice do tajemné komnaty Oxfordu. Tajemnou komnatu se nám nakonec najít nepodařilo, ale místo toho jsme odkryli krásy oxfordské kaple, univerzitních zahrad a kouzelných uliček. Oxfordem však náš den nekončil, neboť jsme si náš výlet protáhli návštěvou městečka Windsor a jeho veleznámého hradu.

Další den, 4.10., jsme se rozhodli vzdělávat naše chytré hlavičky v obrovských londýnských muzeích. K nabídce nám bylo na výběr ze tří muzeí: muzeum přírodních věd (náš favoritJ), muzeum fyzikálních věd a muzeum umělecké. V přírodním muzeu se můžete setkat s obrovskou sbírkou kamenů, ať už obyčejných či drahých, a samozřejmě kompletní kostry mnoha druhů dinosaurů.

Náš poslední den jsme strávili obžerstvím v čínské čtvrti Londýna, známé jako Soho. Zde si člověk mohl vybrat z široké palety asijských chutí, ať už se jednalo o japonské, vietnamské či tradiční čínské jídlo. Pokud Asie není vaším šálkem kávy, nezoufejte, protože se v okolí určitě nachází oblíbená síť fastfoodů – Five Guys. Zpáteční cesta domů byla výrazně živější, protože naši kluci dobrodruzi objevili kouzlo hracích automatů na palubě trajektu, kde vyházeli všechny své přebytečné libry. Tato hravá nálada se přenesla i do cesty autobusem, tím pádem byla cesta výrazně příjemnější. Domů jsme dojeli 6.10. k ranému večeru.

Tímto se loučíme s naším prvním zájezdem do Anglie a doufáme, že se znova vrátíme, ať už jako třída nebo jen jedinci.

studenti 7MB

(Ondřej Šmíd, Pavel Komora, Matěj Zatloukal, Sebastian Viniklář, Mirek Slovák)

(foto: Martin Pospíšil 7MA)

 

Zobrazeno: 812x

Aktuální informace

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

Celý článek
24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

31.01.2024

Ředitel školy zveřejňuje 31.1. kritéria přijetí na školní rok 2024-25 do 1. ročníku:

celý článek
05.02.2024

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

celý článek
03.02.2024

Ve čtvrtek 1. února jsme na schůzce Klubu moderní historie přivítali velice vzácného hosta. Se členy klubu přijel besedovat spisovatel, knihkupec, nakladatel a milovník historie, pan Jiří Padevět. S ohledem na okruh zájmu pana Padevěta a náplň činnosti klubu bylo téma besedy zřejmé, život ve dvou totalitách.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.