Sociální sítě a zákon

Sociální sítě a zákon

Ve čtvrtek 5. prosince se konal již druhý blok akce SNOOPER od společnosti Prostor plus. Dvě vyučovací hodiny pro kvinty byly tentokrát zaměřeny na sociální sítě, jejich rizika a trestnou činnost páchanou jejich prostřednictvím. Studenti se na konkrétních případech dozvěděli, jak fungují dezinformace, jak je k šíření dezinformací zneužívána AI, jak se lze dezinformacím bránit a jak je důležité kritické přemýšlení a ověřování informací.

Dále se ve skupinkách věnovali trestným činům páchaným prostřednictvím sociálních sítí - šikaně, sexuálnímu obtěžování, vydírání, pronásledování, hazardním hrám a dalším. Na konkrétních případech debatovali o tom, kdo je oběť a kdo pachatel, k jakým trestným činům došlo, na co je dobré si dávat na sociálních sítích pozor, odhadovali výši trestu u jednotlivých příběhů a diskutovali o tom, jak se jejich odhad lišil od skutečně uložených trestů.

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina, čsl. legionář v Rusku za 1. světové války

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

20.07.2026

Stále lepší gymnázium pro naše studenty i učitele! 🦸

S radostí oznamujeme, že na Gymnáziu Bohumila Hrabala v Nymburce realizujeme projekt Rozvoj Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, který je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK) pod záštitou MŠMT. 🎓

Co to v praxi znamená a na co se můžete těšit?

celý článek
14.07.2026

Úřední hodiny školy jsou každé pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

celý článek