Futsalová liga pro nás končí ve druhém kole

Futsalová liga pro nás končí ve druhém kole

V úterý 28.11. jsme se vydali na druhé kolo Futsalové školské ligy 9, tedy soutěže pro 8. a 9. třídu ZŠ a nižší gymnázia. Druhé kolo se konalo v Říčanech, a kromě domácích jsme ještě změřili síly s ZŠ Dukelská Benešov a ZŠ TGM Milovice.

Turnaj měl zcela shodné složení jako v loňském roce. 

Hned první zápas jsme odehráli proti ZŠ TGM Milovice. Soupeř byl nepatrně oslaben o některé hráče a navíc již v prvním kole jsme je i přes těsnou prohru 4:5 dokázali potrápit. Zápas jsme i zde začali lépe, po gólu Vojty Šubrty jsme vedli 1:0. Bohužel soupeř dokázal srovnat a chvíli před koncem otočit na 2:1.  Další duel jsme sehráli s domácími 1. ZŠ Říčany. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, šance na skórování jsme měli, ale neproměňovali. Bohužel soupeř dokázal skórovat dvakrát. Závěrečné utkání turnaje mezi námi a již jistě postupujícím ZŠ Dukelská Benešov jsme nezačali dobře a brzy prohrávali 0:1. Pak však dokázal srovnat pohotovou střelou Vojta Poláček. Soupeř byl herně lepší, přesto jsme se drželi. ještě 5 minut před koncem byl výsledek 2:2, ovšem v závěru jsme dvakrát inkasovali a prohráli tak 2:4.

S futsalovou ligou se tak loučíme těsně před finále divize B (tedy Středočeského kraje).

 

Tabulka:

1. ZŠ Dukelská Benešov                                        3   0   0      14:6        9 bodů

2. ZŠ Říčany                                                         2   0   1      11:11      6 bodů

3. ZŠ TGM Milovice                                                1   0   2       8:11       3 body

4. Gymnázium B.Hrabala Nymburk                          0   0   3      3:7         0 bodů

 

Tým GBHN: Luňáček - Žáček, Louda, Lahoda, Poláček - Šubrta, Lojka, Hylmar

 

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lyžařské závody

únor 1903

Ve Vysokém nad Jizerou se konaly lyžařské závody za účasti mnoha zahraničních závodníků. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.