HONZA ZAVADIL JE MISTREM EVROPY I SVĚTA

HONZA ZAVADIL JE MISTREM EVROPY I SVĚTA

Během letošních prázdnin se stal největší sportovní superstar naší školy Honza Zavadil. Jako veslovod reprezentační párové čtyřky získal po titulu na evropském mistrovství i vítězství na mistrovství světa.

Česká juniorská párovka vybojovala evropské zlato!

Jedinou českou medaili, zato zlatou, vybojovala na Mistrovství Evropy juniorů ve veslování 2016 v litevském městečku Trakai párová čtyřka ve složení Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk, Jan Zavadil. Evropský titul je dalším úspěchem našeho veslování. Posádka párové čtyřky musela v závěru finále odrazit nápor dotírající německé posádky, kterou nakonec porazila o 0,29 sekundy.

 http://www.veslo.cz/clenove-juniorske-parove-ctyrky-prozili-slastny-sok0

Česká juniorská párovka vybojovala světové zlato!

V minulém týdnu proběhlo v Rotterdamu Mistrovství světa ve veslování, kterého se Honza Zavadil zúčastnil jako veslovod reprezentační párové čtyřky. V konkurenci 25 lodí z 5 kontinentů, po sérii těžkých kvalifikačních jízd, kdy ve čtvrtfinále podlehli silné lodi Německa a v semifinále nejsilnější zámořské konkurenci z  USA, předvedli kluci ve finále nekompromisní výkon a po těsném vítězství na Mistrovství Evropy (o 0,29 s), tentokrát porazili konkurenci na kolena a získali titul Mistrů světa s výrazným náskokem přes 2 sekundy. Loď Mistrů světa se připravovala pod vedením trenéra Jana Navrátila (ČVK Praha) a jela ve složení Jan Zavadil (VK Lysá), Eduard Bezděk (VK Olomouc), Jan Cincibuch (Dukla Praha) a Jan Fleissner (Bohemians Praha).

http://www.worldrowing.com/photos-videos/videos/2016-world-rowing-championships-rotterdam-125647

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.