Okresní kolo ve volejbalu SŠ

Okresní kolo ve volejbalu SŠ

Ve čtvrtek 15.1.2015 se v hale zimního stadionu v Nymburce konal okresní přebor ve volejbalu SŠ dívek i chlapců. V obou kategoriích bylo naše gymnázium zastoupeno dvěma družstvy. V pětičlenných skupinách se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety.

V soutěži dívek zvítězilo Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce před GJP Poděbrady, na třetím místě skončilo naše "B" mužstvo, které mělo s GJP Poděbrady horší poměr míčů. Dalšími účastníky byla HŠ Poděbrady a OA Lysá n/L. Naši školu reprezentovaly: Tereza Haníková, Kristýna Goerojová, Iva Petrusová, Tereza Soukupová, Barbora Stará, Kristýna Budková, Barbora Králová, Lenka Svobodová, Nikola Čemusová, Lenka Koláčná, Markéta Veselá a Barbora Jonášová.
Ve skupině chlapců naše družstva doplňovali kluci z SOŠ a SOU Nymburk, GJP Poděbrady a OA Lysá nad Labem. O pořadí na prvních dvou místech rozhodoval až poslední zápas, ve kterém "modří" přehráli "zelené". Za modré nastoupili: Martin Keller, Marek Šnajdr, Štěpán Jareš, Jáchym Křížek, Martin Goerojo a Vít Špicar, za "zelené" Jan Zahrádka, Vít Čepelák, Jirka Szita, Dan Říha, Vojta Oupický a Adam Kovář.
Všem zúčastněným patří gratulace.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

František Rachlík

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 9. 1904 v Nymburce, zemřel v Praze 13. 2. 1980. Po skončení vojenské služby studoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy filozofii, dějiny umění a estetiku.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.