Pohár J. Masopusta: nevydařený výkon a ostuda při kvalifikaci o republikové finále

Pohár J. Masopusta: nevydařený výkon a ostuda při kvalifikaci o republikové finále

Ve čtvrtek 7. 5. se tým Gymnázia B. Hrabala v Nymburce zúčastnil kvalifikace o republikové finále Poháru Josefa Masopusta 2015. Jednalo se o jeden z pěti turnajů v republice, na každé z těchto kvalifikací pak startovala tři družstva. Po úspěšně zvládnutém krajském kole jsme potají doufali v úspěch i v Plzni.

V 6 hodin ráno jsme se vydali rychlíkem směr Praha a následně Plzeň. Přibližně v 10h jsme byli na místě a zanedlouho nás čekal první zápas s domácí SPŠ dopravní Plzeň. Turnaj se konal v parádním areálu sportovní základní školy Viktorie Plzeň, bohužel na umělé trávě, na kterou nejsou nymburští příliš zvyklí. Vzhledem k úrovni turnaje se dali očekávat soupeři na mnohem vyšší úrovni, ovšem opak byl pravdou. Tým Plzně byl jen o malinko lepší, i když většinu zápasu měl převahu. Už to začínalo vypadat, že skóre skončí 0:0, když však přišla naprosto nepochopitelná minela. Centr před bránu zhruba ze 40 metrů skončil za zády našeho brankáře, který podklouzl a k naprosto snadnému chycení míče se vůbec nedostal. Bohužel i to se může stát, každý má nárok na chybu. V úplném závěru zápasu, když už jsme vrhli všechny síly do útoku, přišel druhý, taktéž kuriózní gól. Obránce zachraňoval míč před prázdnou bránou, ovšem svým odkopem trefil nešťastného brankáře, od kterého míč putoval za brankovou čáru. Výsledek prvního zápasu 0:2. Fotbalové štěstí při nás bohužel nestálo. K druhému utkání jsme nastoupili po krátkém odpočinku, soupeřem nám byl SPŠ a VOŠ Písek. Tým Písku vypadal výrazně fotbalověji než Plzeň, přesto hra byla vcelku vyrovnaná a dostávali jsme se i do šancí. Ty jsme bohužel neproměnili, a tak přišel trest. Po rohovém kopu se Písek trefil poprvé. Naši hráči reklamovali nejprve aut a následnou ruku jednoho ze soupeřů, ovšem rozhodčí jim za protesty udělil žlutou kartu. Studenti našeho prestižního gymnázia však následně zvolili vskutku geniální taktiku jak si rozhodčího naklonit na svou stranu. Průběžně ho zasypávalii sprškou nadávek, označující různé tělesné orgány, doufajíc, že se muž s píšťalou zázračně zlepší. Nezlepšil! Po gólu na 0:2 a 0:3 naprosto nereagoval na signalizaci pomezního, přešel faul na našeho hráče a inkasovali jsme na 0:4. Následně ještě jeden z našich hráčů ocenil jeho výkon potleskem a byl vyloučen. Nutno podotknout, že rozhodčí skutečně udělal během zápasu několik chyb, ovšem chování našich hráčů k němu, ale i k některým svým spoluhráčům je úžasnou ukázkou kvality a úrovně studentů naší školy. Naši soupeři ze středních odborných škol a učilišť by se od nás mohli učit.

Obě utkání jsme tedy prohráli, nevstřelili ani jednu branku a šest jich inkasovali. Jeden z hráčů našeho týmu po zápase s Pískem trefně poznamenal: „Předvedli jsme se v tom nejlepším možném světle“. A jak hodnotili nevydařený výkon naši hráči? Míč byl příliš měkký, proto jsme zřejmě nevstřelili jedinou branku, navíc oba poločasy foukal velmi silný vítr, vždy proti našim hráčům. Sudí byli naprosto neschopní a navíc celé město Plzeň je naprosto divné. 

Závěrečné utkání mezi Plzní a Pískem skončilo 2:0 pro domácí, a tak se na republikové finále vydá SPŠ dopravní Plzeň.

 

Tabulka:

1. SPŠ dopravní Plzeň                                  2    2 0 0         4:0         6 bodů

2. SPŠ a VOŠ Písek                                     2     1 0 1         4:2         3 body

3. Gymnázium B. Hrabala v Nymburce           2      0 0 2         0:6         0 bodů

 

Tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce: Plaček - Němec, Dvořák, Keller, Jareš - Moník, Mejzr, Kubálek, Raška - Šnajdr, Klíma - Kolbaba, Bodnár, Pokorný

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.