VK Ostrava je mistrem UNIQA Extraligy volejbalu mužů!

VK Ostrava je mistrem UNIQA Extraligy volejbalu mužů!

Proč patří tento článek na stránky nymburského gymnázia? Není to omyl? Vždyť nejsme v Ostravě a navíc v Nymburce hrají přece extraligu jakéhosi míčového sportu jen někde na Tyršáku, nebo ne?

 

Kdepak! Žádný omyl, žádná chyba! Posuďte sami…

 

„Napínavější závěr si UNIQA Extraliga mužů ani nemohla přát. Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala porazili v šestém utkání finálové série VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (22,23,-22,-20,17). O úspěch se mimo jiných postaral nahrávač domácích Zdeněk Haník junior.“ Tolik tisk. A už začínáme tušit! Zdeněk Šmejkal, Zdeněk Haník, volejbal, Nymburk – ano toto spojení vám naskakuje v podvědomí správně. A co s tím vším náš gympl? Pořád nic? No tak! Snažte se trochu!

To, že Zdeněk Haník starší je bývalý extraligový hráč, který za Nymburk před lety hrával, stejně jako Zdeněk Šmejkal, to ví v Nymburce každý. Jen ti pozornější tuší spojitost mezi Zdeňkem Haníkem mladším a paní profesorkou Svaťkou Haníkovou, která u nás učí němčinu. Ta je dnes jako každá správná matka na úspěch svého syna právem pyšná. Ale jsou tu ještě další spojitosti, Zdeněk Haník mladší studoval na našem gymnáziu od primy až do kvarty, kdy odešel rozvíjet svůj sportovní talent na specializované volejbalové gymnázium do Bratislavy. Gymnázium Nymburk má proto nesmazatelné zásluhy na sportovním růstu Zdeňka Haníka, o který se zasloužilo zejména tím, že mu v něm moc nebránilo.

A šťastný trenér Zdeněk Šmejkal? Skuteční znalci nymburského volejbalového undergroundu vědí, že svou trenérskou kariéru začal vedením družstva dorostenek Školního sportovního klubu Gymnázia Nymburk, se kterým slavil před téměř 20 lety úspěchy v okresním přeboru žen. Stejně, jako se dnes raduje z mistrovského titulu UNIQA Extraligy, se tehdy radoval se svými svěřenkyněmi z postupu do kraje. Šušká se také, že za jeho dnešními trenérskými úspěchy lze tušit spolupráci s ostatními zkušenými trenéry Školního sportovního klubu našeho gymnázia, od nichž přebíral jejich tréninkové postupy. Na herním projevu jeho dnešních svěřenců znalci rozpoznají teoretické základy, jež čerpal trenér Šmejkal od trenérské kolegyně Vlaďky Martínkové, a na vedení družstva při oddechových časech je patrný vliv dalšího matadora, který ovlivnil trenérské začátky Zdeňka Šmejkala, pana Jiřího Hyblera.

Milí návštěvníci našich stránek, věřím, že omluvíte tón tohoto příspěvku, který jsem zvolil zejména proto, že včerejší finálový zápas byl pro mne skutečně jedinečným zážitkem a prožíval jsem ho o to víc, že oba čerství mistři, jak Zdeněk Šmejkal, tak Zdeněk Haník patří k mým dobrým přátelům. Velká gratulace, obdiv a dík.

Jiří Kuhn

Obrázky jsou převzaty z webu Českého volejbalového svazu a zpravodajského webu idnes.cz

Aktuální informace

14.02.2025

Během jarních prázdnin je možné podávat přihlášky v listinné podobě každý den od 8:00 do 11:00 hod.
Preferujeme nicméně elektronické podání přihlášek.

11.02.2025

Středočeský kraj vyhlásil konkurz na místo ředitele Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Čtěte podrobné informace.

02.02.2025

Preferujeme elektronické podání přihlášek!
Při scanování přílohy "Hodnocení na vysvědčení z předchozího vzdělání" zkontrolujte, jestli je čitelný QR kód!

30.01.2025

Ředitel školy zveřejňuje kritéria přijetí do 1. ročníku ve školním roce 2025-26:

Pro podání přihlášky preferujte prosím elektronickou formu.

14.01.2025

Pro školní rok 2025-2026 hledáme nové učitele těchto aprobací:

  • matematika,
  • fyzika,
  • chemie,
  • informatika,
  • angličtina,

v libovolné kombinaci, případně i jednooborově.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

11.02.2025

Středočeský kraj vyhlásil konkurz na místo ředitele Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

Čtěte podrobné informace.

celý článek
30.01.2025

Vstupenky na Absolventský ples Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce budou v prodeji od tohoto pátku 31. ledna od 17:00 na GoOut. Kapacita je omezená, proto doporučujeme zajistit si své místo včas.

celý článek
24.01.2025

Když i Nymburk pokryl bílý poprašek, třída 8OA s hrstkou jedinců ze 3A vyrazila na svůj poslední lyžařský kurz. Rokytnice nás přivítala velkou sněhovou nadílkou - doslova nás po výstupu z autobusu zasypala. Celý týden se nesl ve znamení skvělých lyžařských podmínek. Mrzlo, až nám tváře červenaly a zadnice jsme necítili. Větvičky smrčků se ohýbaly pod tíhou sněhu, div nepraskaly. Někdy s námi na Lysou horu vystoupalo i sluníčko a odkrylo nám nádherný výhled na moře z mračen pohlcující ostatní vrcholy i údolí široko daleko. Když jsme se dokochali horskou krajinou, mohli jsme se vrhnout střemhlav po sjezdovce pokryté měkkým prašanem. Vlasy nám při sjezdu čechral a protkal vločkami ledový vítr.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.