Mitgedacht - mitgemacht aneb výherní pobyt s udílením cen v německé Mohuči

14.06.2023
Mitgedacht - mitgemacht aneb výherní pobyt s udílením cen v německé Mohuči
Slavnostní předávání cen studentské soutěže partnerských regionů Středočeského kraje 4er Netzwerk proběhlo v prostorách zemského sněmu spolkové země Rheinland-Pfalz v Mohuči. Ceny za svůj projekt v kategorii Nachbarn in Europa - 20 Jahre Vierernetzwerk (Sousedé v Evropě - 20 let čtyřdohody) převzali nyní již absolventi třídy 8OA Tobiáš Daneš a Bedřich Brynych. Gratulujeme😊!!!
 
Rok se s rokem sešel a díky loňskému červnovému třídennímu pobytu v německém Bad Marienbergu, kde se nám podařilo návazat kontakty s vyučujícími z partnerských regionů Středočeského kraje, jsme se především díky iniciativě učitele Björna Bergmanna z německé BBS Westerburg společně s pěti studenty oktávy A zapojili do soutěže Mitgedacht - mitgemacht. Cílem našeho společného projektu bylo vytvoření kvarteta, jehož jednotlivé karty obsahují zajímavé informace o partnerských regionech: Středočeský kraj, německá spolková země Rheinland-Pfalz, polská Opole a Burgund-Franche-Comté. Bohužel si výherní pobyt a převzetí ceny nemohli z důvodu přijímacího řízení na VŠ užít všichni účastníci soutěže Emma Formánková, Marek Lovětinský a David Jan Slaba. A naši skupinku tedy reprezentovali pouze Bedřich Brynych a Tobiáš Daneš.
 
A nyní již pohledem samotného účastníka Bedřicha Brynycha:
 
Ve středu 14. 6. se dva naši čerství absolventi Tobiáš Daneš a Bedřich Brynych za doprovodu profesorky Terezy Plechlové účastnili třídenního předávaní cen za soutěž pořádanou Čtyřdohodou, ve které se umístili na druhém místě. Společné cesty se zúčastnila i skupinka tří studentů ze Střední průmyslové školy v Kutné Hoře v doprovodu jejich vyučující, kteří se společně s námi umístili na stejném místě.
První den se na uvítanou pořádal tzv. "Icebreaker", při kterém se studenti seznámili s ostatními výherci, zahráli si společenské hry a poseděli u vynikající pizzy. Druhý den se konalo předávání cen, které odstartovala krátká prezentace o soutěži jako takové a jednotlivých soutěžních kategoriích - Německé lesy, Válka v Evropě a téma, ve kterém soutěžili naši studenti - 20 let Čtyřdohody. Každý tým poté krátce prezentoval a popisoval svůj projekt a odpověděl na pár otázek pořadatelů. Naši studenti se soutěže zúčastnili s kvartetem na téma čtyř partnerských regionů, které vytvářeli společně se studenty z Berufbildende Schule ve Westerburgu. Po předání cen vyrazili na naučnou procházku Mohučským lesem. Celodenní program byl zakončen hraním týmových her na téma Evropy, její geografie, historie a Evropské unie. Třetí den se studenti sbalili, rouzloučili a jeli zpátky.
Byli jsme i ve večerních zprávách televize spolkové země Rheinland Pfalz, sledujte od 13. minuty:
 
 
Odkaz na oficiální fotoalbum z celé akce:

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.