Bronz z okresního kole ve florbale

Bronz z okresního kole ve florbale

V pátek 3. listopadu se v poděbradské hale BIOS konalo okresní kolo chlapců ve florbale pro kategorii IV. (8.-9. třídy ZŠ). Soutěže se zúčastnilo celkem 12 škol, které byly rozděleny do 4 skupin. V loňském roce náš tým skončil na třetí příčce, letos se historie opakovalo, vybojovali jsme opět bronz. 

V naší skupině D nám byli soupěři ZŠ Křinec a ZŠ Juventa Milovice. Po poměrně jasných výhrách 5:1 a 4:0 jsme postupovali přímo do čtvrtfinále. Na to jsme si museli počkat po duelu ZŠ Semice s Gymnáziem Jiřího z Poděbrad. Výhru na svou stranu strhlo v posledních minutách zápasu poděbradské gymnázium, takže čtvrfinálovové derby Nymburk vs Poděbrady bylo na světě. Po těžším úvodu jsme zápas ovládli 3:0. Následovalo semifinále proti velmi dobře hrající ZŠ Václava Havla Poděbrady. Zde jsme bohužel padli, minimum střel, málo kombinační hry a dva góly soupeře nás poslaly do boje o třetí místo.

Souboj o bronz proti ZŠ Městec Králové jsme nakonec vyhráli až na nájezdy. Po stavu 1:1 se jediným proměněným nájezdem blýskl Martin Cigánik.

Celkovým vítězem soutěže se stala ZŠ V. Havla Poděbrady. Gratulujeme!

Tým GBHN: Dort - Jiří Záveský, Šída, Boháč, Tax, Pop, Hanke, Král, Slavík, Dvořák, Cigánik.

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.