RF v basketbalu SLZŠ

RF v basketbalu SLZŠ

Družstvo basketbalistů Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce kategorie IV. (ZŠ a víceletá gymnázia) se probojovalo přes kvalifikaci do republikového finále, které se konalo ve dnech 25. a 26. dubna ve Sportovní hale Sportcentra ARMEX v Děčíně. Během celé dvoudenní soutěže reprezentanti naší školy nepoznali hořkost porážky a po právu se stali vítězi tohoto RF.

Čtveřice „profesionálních“ hráčů - Ondřej Hodač - 4KA, Filip Kábrt, Dominik Najman a Pavel Benák - všichni  4KB - byla, jako v předchozích kolech, doplněna Vojtěchem Žáčkem, Petrem Stroleným - oba 4KA a Jakubem Formánkem - 4KB.
Do RF postoupilo pět vítězů jednotlivých kvalifikací, které doplnilo pořádající družstvo. Mimo našeho gymnázia byly účastníky jen základní školy: ZŠ Děčín, 25. ZŠ Plzeň, ZŠ B. Němcové Opava, ZŠ Kuncova Praha a ZŠ Pelhřimov. Hrálo se ve dvou tříčlenných skupinách 4x5 min. čistého času. Družstva na 1. a 2. místě ve skupině postoupila do semifinále, vítězové semifinále potom hráli o celkové vítězství, poražení o 3. místo.
Úvodní zápas naší skupiny odehrála Opava s Děčínem a vyhrála 47:29. Náš boj s domácím Děčínem začal nervózně, ve 3. minutě jsme obdrželi TCH a prohrávali 6:10. Výkon se postupně zlepšoval a po velmi vydařené poslední čtvrtině (19:4) jsme vyhráli 58:27. Tím jsme si zajistili postup ze skupiny.
Postup z prvního místa jsme potvrdili výhrou 51:35 nad Opavou.
Ve čtvrtečním prvním semifinále nám byli soupeřem hráči z Prahy. V zápase perfektních obran jsme udrželi nervy na uzdě, TCH tentokrát dostal soupeř. Touto technickou se výsledek zápasu překlopil v náš prospěch – 24:13 a to znamenalo postup do finále. Druhé semifinále vyhráli kluci z Pelhřimova nad Opavou 42:30.
Ve finále dívky ZŠ Javorník porazily své soupeřky ze ZŠ Tišnov 28:25.
V televizním finále chlapců se hrál vyrovnaný basketbal. V polovině jsme Pelhřimov přehrávali o 2 body – 12:10. Po závěrečném hvizdu byl stav 30:24 v náš prospěch. Všechna bolest z tvrdých střetů, drobné ranky i větší poranění byly zapomenuty a převládla veliká radost. Zasloužená…
Přestože je to velký úspěch celého kolektivu, nelze nepřipomenout zařazení Filipa do All-Star týmu.
Kromě poděkování všem hráčům za vynikající reprezentaci školy, patří velké díky i rodičům, prarodičům a ostatním příbuzným hráčů, kteří zajistili dopravu do Děčína a vytvořili v hledišti bouřlivé prostředí. Zásluhu na tomto perfektním výsledku mají samozřejmě i trenéři BA Nymburk, kteří o hráče pečují dlouhodobě a vedení školy, které start v RF klukům umožnilo. Krásnou fotodokumentaci tradičně pořídil pan Kábrt.
Fotografie:
https://zkumavka66.rajce.idnes.cz/Republikove_finale_v_basketbalu_SLZS_-_Decin_-_25._az_26.4.2018/
Televizní přenos :
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//12195480557-sportovni-liga-zakladnich-skol-2017-2018/218471291032503-sportovni-liga-zakladnich-skol-2017-18/

 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.