Stříbro z Mistrovství republiky dračích lodí

Pouhých 25 setin sekundy od titulu mistrů republiky!!!

Závody juniorských posádek byly do programu Mistrovství republiky dračích lodí poprvé zařazeny v roce 2016. Již od prvního ročníku závodily v této kategorii převážně školní posádky. Občas si tímto závodem obohatí závěr sezony různé oddíly vodních slalomářů, nebo rychlostních kánoistů. V letošním roce závodilo v krásném prostředí olympijského centra v Račicích 11 posádek. Posádka našeho gymnázia složená ze studentů 5XA a 6XB vylovila z vod račického kanálu fantastické druhé místo a titul vícemistrů České republiky.

Systém soutěže byl tento: ze dvou úvodních rozjížděk postupovaly vždy první dvě lodě přímo do velkého finále. Lodě na 3. až 6. místě postupovaly do semifinále. Ze semifinále se do velkého finále poté kvalifikovaly první dvě posádky. Zbylé lodě soutěžily v malém finále o 7. až 11. místo.

Los v úvodní rozjížďce přiřkl naší posádce velmi těžké soupeře. Tým kajakářů a kajakářek z Chomutova závodící pod jménem Dráčata z Kamenčáku a posádku z Ostrožské Nové Vsi ONV – box.

Ihned po startu šli do vedení Dragoni z Chomutova a svůj náskok udrželi až do cíle. Naše posádka navíc ve finiši podlehla i ONV – box a obsadila tak 3. místo. Dosažený čas ale dával velkou šanci na postup ze semifinále.

V semifinále kluci potvrdili roli favoritů. S přehledem zvítězili a spolu s posádkou RK Dragons Jablonec I postoupili do Grand finále.

Do velkého finále nastoupila na kormidle naší posádky jedna z nejlepších kormidelnic českého poháru Klára Pěkná. Finálový start vyšel našim na jedničku a získali před zbytkem pole náskok dračí hlavy. Náskok se postupně zkracoval a 20 m před cílem šli do vedení Dráčata z Kamenčáku, kteří ho udrželi až do cíle.

1.       Dráčata z Kamenčáku (1:03,54)

2.       Dragonteam Gymnazium Nymburk(1:03,79)

3.       TJ Sokol Předměřice (1:04,06)

Kluci i bubenice Kačka nechali na trati všechno a za odměnu si mohli užít dekorování na stupních vítězů, kde přebíraly ceny i takové sportovní osobnosti jako Martin Doktor, Mirka Knapková, Josef Dostál, Ondřej Synek, nebo Martin Fuksa.

Titul je o to cennější, že možnost startovat museli v loňském školním roce vybojovat posádky nižšího gymnázia na závodech v Nymburce. I jim tedy patří za úspěch velké díky.

Posádka: Dominik Najman, Michal Hájek, Ondřej Danzer, Jakub Vejtruba, Daniel Dvořák, Pavel Terš, Tobiáš Daneš, David Jan Slaba, Bedřich Brynych, Vojtěch Šubrta, Kateřina Hodačová

Realizační tým + fanclub: Barbora Bohuslavová a Ester Josefína Vandasová

Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.