Debatní klub si z Openu v Kroměříži odváží “bramboru”

Debatní klub si z Openu v Kroměříži odváží “bramboru”

Zástupci Debatního klubu se zúčastnili Otevřeného turnaje Debatního poháru, který proběhl ve dnech 10.-12. června. Nymburský tým Le debute se ve výsledném pořadí umístil na čtvrtém místě, přičmž k místu na stupních vítězů mu chyběla jedna výhra v debatě navíc.

Celkem proběhlo pět kol turnaje. Nymburský tým zaznamenal úspěch ve třech z nich. V prvním a druhém kole vyhrál Le debute přesvědčivě a odnesl si z obou debat po třech ballotech. Další dvě kola znamenala jednu výhru a jednu prohru, přičemž se jednalo o výsledky nepřesvědčivé. V takovém případě si vítězný tým připisuje pouze dva balloty a poražený tým ballot jeden. Poslední páté kolo dopadlo pro Le debute nepřesvědčivou prohrou, které rozhodla o výsledném umístění. Na podrobné výsledky turnaje se můžete podívat na tomto odkazu. 

Celý turnaj se odehrával v prostorách Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, které se nachází jen několik kroků od kroměřížského Arcibiskupského zámku. Zde se na konci 40. let 19. století odehrávaly politické bitvy v Říšském sněmu, jehož hlavním úkolem bylo sepsání ústavy pro habsburskou monarchii.

Poznávání krás Kroměříže

Kroměříž je velice krásné město, a proto si ani debatéři z Nymburka nemohli nechat ujít její genius loci. Členové debatního klubu se v pátek večer zúčastnili akce Noc kostelů, díky které mohly vidět několik pamětihodností z okolí místa konání turnaje. Navštívili např. kapli sv. Stanislava Kostky a malý seminář na Arcibiskupském gymnáziu, kapli sv. Šebestiána na zámku a nakonec také kostel sv. Mořice. 

Příjemnou odměnou před nedělním odjezdem zpátky do Polabí byla návštěva místní památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka Květné zahrady byla pro nymburskou výpravu zakončením celého pobytu v Kroměříži. 

Útěchou za 4. místo na turnaji bylo debatérům 3. místo ve Scavenger huntu

Pořadatelé turnaje ve spolupráci se studenty Arcibiskupského gymnázia připravili pro účastníky turnaje Scavenger hunt. Ten se konal po skončení sobotních debat při sobotním večeru. Soutěžící měli do dvou hodin shromáždit na stanovených souřadnicích seznam několika věcí. Cílem soutěže je ukázat nejen obětování se pro tým, ale také důvtip a kreativitu při plnění úkolů. 

Jakým způsobem jsme sehnali tři živá zvířata, sehnali mapu města Kroměříž a udělali si fotku s duchovní osobou, prozrazovat nebudeme a necháme na fantazii čtenářů, jak by se s těmito úkoly při sobotním večeru poprali oni.”  - Luisa Hofmanová

V této soutěži skončil Nymburk na třetím místě a vyhranou cenu si náležitě vychutnal. Jen málo co potěší tolik jako kvalitní čokoláda s náležitým obsahem kakaa.

Aktuální informace

18.08.2022

V současné době se nezobrazují některé z dokumentů na našich stránkách. Na odstranění závady pracujeme.
Jiří Kuhn

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

Jan Jelínek

Absolvoval v roce 1957.

Narodil se 19. 7. 1940 v Praze. Složil přijímací zkoušky na FAMU,

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 17 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 11 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 13 %
Celkový počet hlasů: 121
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
18.08.2022

V současné době se nezobrazují některé z dokumentů na našich stránkách. Na odstranění závady pracujeme.
Jiří Kuhn

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu