Adaptační kurs prima A

Adaptační kurs prima A

Dne 5.9. 2011  jsme vyrazili celá třída prima a na adaptační kurs na školní chatu v Rokytnici nad Jizerou. Účelem adaptačního kursu bylo seznámit se s profesory, ale hlavně s novými spolužáky.

Na chatu jsme jeli autobusem a už v půl osmé nás čekalo 29 dětí před školou. Jediný, kdo nejel, byl náš spolužák Vojta Drška. Paní profesorky, které s námi jely, byly: paní profesorka Koláčná, Sedlatá, Málková a její psí mazlíček Sidík. Cestou autobusem jsme se zastavili pro paní kuchařku.

Autobus nás pak vysadil u hotelu s názvem Rokytka a odtamtud jsme putovali pěšky až na chatu. Šlo se nám velice špatně, protože jsme táhli těžká zavazadla.

Potom  jsme se přemístili do další chaty o něco výš, kde byla jídelna.

Odpoledne jsme hned vyrazili na první výlet k Huťskému vodopádu. Bylo to moc krásné pozorovat vodopád. Byl to moc pěkný výlet.

Potom následovala večeře. Paní kuchařka Chladová je velice šikovná a moc dobře vaří. Na chatu s námi ještě jeli dva kluci ze septimy B , lektoři pro volný čas, Malina a Bohouš (Tak jsme jim jenom přezdívali; jmenují se Ondra Malinský a Tomáš Bohuslav.)

Následující den byl skoro pro všechny peklo. Navštívili jsme sice krásné muzeum Zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a hráli pak s lektory – kluky  hru HUTUTUTU, ale z Pasek jsme šli do Rokytnice pěšky. Byla to velice dlouhá a namáhavá cesta, ale všichni jsme to nakonec zvládli.

Opět následovala večeře a potom večerní program. Vždy to byly převážně hry a byly moc super. Ve středu jsme zavítali do Harrachovské sklárny a muzea.

Ukázali nám výrobu skla a později jsme si mohli některé kousky zakoupit.

Ve čtvrtek jsme si udělali takový volný výlet jen do místní keramické dílny p. Pohořalé a mrkli jsme se na mineralogickou sbírku k panu Vondrovi.

V pátek jsme vykonávali velký odjezdový úklid. A také jsme psali povídky o „adapťáku.“

Děti i učitelé jsou moc fajn a myslím, že z nás bude dobrá třída.

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 15 %
Konfucius 12 %
Les Brown 33 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 170
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

celý článek
11.07.2020

Všem žákům a učitelům přejeme krásné léto a v září se těšíme nashledanou! 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.