Jaký byl vlastně adapťák 1.A?

09.09.2011
Jaký byl vlastně adapťák 1.A?

No přece to byla sranda. Ale pěkně po pořádku. Den začal jako každý jiný, jen jsme do školy nesli krosny, které byly pomalu větší než my. Celé dopoledne jsme se těšili na adapťák (no těšili, ale i trochu jsme se báli, přeci jenom jsme se ještě moc neznali). Před odjezdem nás čekaly ještě čtyři hodiny informatiky. Každý netrpělivě čekal, kdy už bude konec hodiny a pak hurá do Rokytnice.

Všichni jsme se naskládali do autobusu a ten jel rovnou směr Rokytnice, kde nás čekaly tři dny seznamování. S námi jela samozřejmě naše třídní profesorka Stojarová a paní profesorka Hantonová. Ale kdo tam nesměl chybět? Přece Klárka a Verča, studentky maturitního ročníku, které nám připravily hry, abychom se lépe poznali.

Při příjezdu do Rokytnice jsme uviděli kopec, na který jsme museli vylézt, abychom se dostali do chaty s těmi těžkými krosnami, a hned nás přešla legrace. No, samozřejmě jsme to zvládli, nejsme přece žádné bábovky. Ale řeknu Vám, pěkně jsme se zadýchali.

Rozdělení na pokojích bylo již předem domluvené, ale přesto k nějakým změnám stejně došlo. Holky musely jít do tunelu, kluci do dívčího pokoje. Tam se jim asi moc nechtělo, a myslím, že z toho nebyly moc nadšené ani paní profesorky, protože mít kluky nad hlavou, to je jako kdyby tam bylo stádo bizonů.

Pořádně jsme si prohlédli chatu a tím myslím, že jsme prolezli všechny kouty. Co nás nejvíce zaujalo nebo lépe řečeno kluky, to byl pingpongový stůl ve společenské místnosti, kde byli kluci pečený vařený. No, to bych jim trochu křivdila, vždyť jsme chodili odpoledne na túry.

Třeba, jak jsme šli do Harrachova, do toho strašně strmého kopce. Mysleli jsme, že je to naše poslední hodinka, ale nakonec jsme se tam dostali. Byli jsme sice trochu zničeni, ale to přece k túrám patří, no né. Někteří spolužáci na tom byli lépe, konkrétně Honza, který byl vždy v čele. My jsme si mysleli, že je snad na baterky. Když jsme se konečně dostali do Harrachova, dostali jsme rozchod po městě s tím, abychom mysleli na slušné vychování.

A pak honem najít nějaké ty lavičky a posvačit. Jenomže moc dlouho jsme neposeděli, protože všude tam bylo plno nenasytných vos, tak jsme si šli zavzpomínat na staré dětské časy. Šli jsme skákat na trampolínu, kde bylo veselo. Konec zábavy přerušila paní profesorka tím, že zavelela odchod k lanovce. Dále jsme pokračovali lanovkou, ze které byl moc pěkný výhled na Harrachov a na samotné Krkonoše, směr Čerťák. Další malou zastávku jsme měli na Janově skále, kde jsme pózovali před objektivy foťáků a kamer jako pravé modelky.

Po té nás zaujali kolaři, kteří sjížděli strmý kopec a létali vzduchem po odrazu na skokanských můstcích, to byl teda adrenalin!!! Někteří z nás by si to určitě chtěli zkusit, nebo snad né???

Na chatě nás čekaly samé seznamovací hry, jež si pro nás připravily holky. Například jsme se museli rozdělit do skupinek a běhat do toho strmého kopce, po kterém se pěkně špatně běhalo. Tráva byla mokrá, takže to bylo jak na klouzačce, ale ještě lepší bylo, jak jsme na sebe všichni pořvávali jako na lesy.

Samozřejmě nechybělo něco k zakousnutí. Paní kuchařky vařily tak, že se po tom jen zaprášilo. Kluci jedli jako o závod a holky zrovna tak.

Další den nás čekala prohlídka Rokytnice, a kdo nechtěl, mohl si dát turnaj v pingpongu.

To nejlepší na nás teprve čekalo. No přece lanové centrum!!!!

Všichni byli nadšení, jenom někteří se neodvážili a tak se dívali na své spolužáky a podporovali je.

Všechno byla velká legrace, a mi byli smutní, že adapťák je u konce.

Počasí nám vyšlo, a tak jsme spokojeně usínali a těšili se domů na své rodiny a zcela jistě i na své postýlky. Ty kruhy pod očima, byly totiž opravdu příšerné!

Sama za sebe musím říct, že jsem si to užila, a myslím, že i ostatní.

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 21 %
Dalajláma 15 %
Konfucius 12 %
Les Brown 33 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 169
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

celý článek
11.07.2020

Všem žákům a učitelům přejeme krásné léto a v září se těšíme nashledanou! 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.