Mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka na gymnáziu Nymburk

06.12.2010

Ve dnech 6. a 7. prosince se naše škola stala se svolením Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze a pod patronací Alliance française v Pardubicích zkušebním centrem mezinárodních zkoušek z francouzského jazyka DELF scolaire.
Celkem se u nás ke zkouškám přihlásilo 45 zájemců o složení zkoušek prokazujících jednu ze čtyř jazykových úrovní popsaných ve Společném evropském referenčním rámci jazyků (SERRJ). 15 studentů skládalo zkoušku úrovně A1, 24 zájemců zkoušku A2 a 6 jazykovou zkoušku úrovně B1.

Možnost složit zkoušku za zvýhodněné zápisné využili kromě našich studentů rovněž studenti z Hotelové školy v Poděbradech, gymnázia v Čelákovicích a gymnázia v Kolíně.
V celé republice se ve stejném termínu ke zkouškám zapsalo více než 500 studentů základních a především středních škol.
Výsledky budou uchazeči znát na počátku nového roku.
Chtěli bychom poděkovat vedení školy za podporu při organizaci zkoušek a všem kolegům za porozumění a vstřícnost při komplikacích způsobených organizací zkoušek v prostorách školy.

Lucie Prokešová, Pavel Kotyza a Stéphane Castagnie

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940).

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu:

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.