Beseda o Afghánistánu s Břetislavem Turečkem

11.09.2021
Beseda o Afghánistánu s Břetislavem Turečkem

V pátek se uskutečnila beseda s Břetislavem Turečkem, ve které se studenti mohli dozvědět řadu zajímavých informací o Afghánistánu. Břetislav Tureček procestoval Afghánistán v oblastech, kde vládl Tálibán, setkal se s Afghánci, kteří žijí daleko od velkých center a tak dokázal studentům přiblížit celou problematiku i z opačné strany, než jak ji často prezentují média.

Celá beseda byla se svolení pana Turečka nahrávána. Zájemci si ji mohou stáhnout na následujícím odkazu: https://www.uschovna.cz/zasilka/PUTAG76JJPYL79CS-22U

Zobrazeno: 7131x

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

Bedřich Feuerstein (15. 1. 1892–10. 5. 1936), světově proslulý architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit, výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie, absolvoval na naší škole v roce 1910.

Svět v roce založení školy

Kongres historiků

1. duben 1903

Začal mezinárodní kongres historiků v Římě. Čestným předsedou byl zvolen Theodor Mommsen.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek