Dofebufetík v Senátu ČR

Dofebufetík v Senátu ČR

Ve čtvrtek 31.3.2022 se pod záštitou prvního místopředsedy senátu Jiřího Růžičky konalo Forum neformálního vzdělávání. Součástí fóra byly i čtyři workshopy, které představovaly úspěšné projekty neformálního vzdělávání. Jedním z nich byl i náš Dofebufetík.

Děvčata  ve své dvacetiminutové prezentaci představila práci v Dofebufetíku. Seznámila své posluchače z řad učitelů, ředitelů a koordinátorů DofE působících na různých školách v celé České republice s přípravou a prodejem  jídel. Dále také mluvila o rozdělování a předávání získaných peněz a také  o speciálních akcích, které připravují. 

Vyvrcholením celého programu bylo večerní slavnostní předávání Ceny Lady Luisy Abrahams.

Cena byla předávána ve čtyřech kategoriích, díky projektu Dofebufetík Cenu pro osobnosti mezi vedoucími DofE získala V. Martínková. Cenu ji předávala paní Helena Felix (dcera lady Luisy Abrahams) a pan Jiří Růžička. Děvčatům z Dofebufetíku na závěr celého programu předal  Speciální Cenu Lady Luisy Abrahams pan Jiří Drahoš.

 

Chtěla bych všem děvčatům poděkovat a poblahopřát k zaslouženému ocenění jejich skvělé a záslužné  práce v DofE.

 

 

 

Tereza Holečková, Adéla Drahokoupilová, Eva  Sloupová, Eliška Šafrová, Kačka Pokorná, Péťa Kameníková, Kája Šustrová, Justýna Andrlová, Ema Lojková, Adéla Havlinová

 

fotogalerie

Fórom neformálního vzdělávání

Slavnostní předávání cen lady Luisy Abrahams 2022Aktuální informace

15.09.2023

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 26. 9. 2023 od 17.30 hodin s tématem: Udržitelnost, etika a budoucnost potravin

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.