Druhá vánoční nadílka Dofebufetíku

Druhá vánoční nadílka Dofebufetíku

V pátek 16. prosince jsme měli možnost si ve speciální škole v Poděbradech předčasně zahrát na Ježíšky. Dětem, z nichž jsou některé upoutané na vozík, jsme za peníze získané převážně prodejem vánočního cukroví pořídili nové polohovací vaky, které jsme jim zároveň mohly osobně předat.

Byly jsme pozvány do několika tříd, kde jsme  strávily vetšinu dopoledne a zjištovaly, jak škola funguje, a jakým způsobem se v ní děti vyučují. Zároveň jsme si mohly prohlédnout staré polohovací vaky, které byly zjevně často velmi dlouho používané a už velmi zašlé. Také, co se praktičnosti týče, z nich děti často padaly. Dokonce jsme mohly na vlastní kůži vyzkoušet jejich nepohodlnost. Všechny jsme se shodly, že ty nové jsou mnohem lepší a praktičtější. Bylo hezké vidět, jak z nich děti byly nadšené.

Další specialitou, kterou jsme ještě nikde neviděly, bylo, že děti, které nemohou hýbat tělem, můžou očima ovládat počítač. Dokážou fotit, psát různé texty, a také plnit různá zadání od učitelek. Na čele mají nasazený čip, kterým přes signál ovládají kurzor myši díky otáčení hlavy. Poté poklepají na speciální konzoli rukou a napodobují tak stisknutí pravého tlačítka myši. Z tohoto zajímavého setkání máme dokonce vyfocenou jednu fotku samotným chlapečkem, kterou si můžete v galerii prohlédnout.

Naši návštěvu jsme zakončily vánočním zpíváním koled s dětmi a učiteli u stromečku. Nejvíc se nám líbil stínový betlém se kterým jsme se hned vyfotily. Atmosféra byla krásná, a na první pohled bylo vidět, že učitelům na dětech záleží.

Ještě jednou děkujeme za tuto zkušenost a doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále.

 

Tým Dofebufetíku

 
 

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Milada McGrathová

Milada McGrathová (roz. Vencourová), televizní redaktorka, moderátorka a překladatelka, maturovala v roce 1987 ve třídě 4.B.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.