Exkurze - katedra anorganické chemie PřF UK

Exkurze - katedra anorganické chemie PřF UK

Studenti chemického semináře předmaturitních ročníků navštívili Přírodovědeckou fakultu UK na Albertově. Byli přijati vedoucím katedry anorganické chemie profesorem Petrem Štěpničkou. Ten studenty seznámil s projekty, které na jejich katedře probíhají, provedl je laboratořemi a ukázal některé demonstrační, rychlé, efektní pokusy. Nejvíce se zabývají komlexními sloučeninami - hlavně pak ferrocenem (C5H5)2Fe, který jim pan profesor ukázal a popsal jeho široké využití.

Po té se skupinky z Nymburka ujal docent Jan Kotek mj. člen celostátní poroty SOČ oboru chemie, který jim nabídl spolupráci. Tuto možnost využil Michal Tomschik (7MB) a pod vedením pana docenta Kotka bude bádat nad syntézami komplexů.

Na závěr si studenti prohlédli  studentský kampus Albertov a odjeli do Nymburka se spoustou nových informací i s literaturou ke studiu komplexů.

Zobrazeno: 773x

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.